W latach 80. biło rekordy, dziś niemal zapomniane. A szkoda, bo ma wyjątkowe znaczenie

2024-02-06 12:12

To imię cieszyło się dużą popularnością w latach 80. i 90. Powstał nawet przebój jednego ze słynnych zespołów popowych, który opowiadał historię kobiety o tym imieniu. Dziś rzadko kto nadaje to imię dziewczynkom, a szkoda, bo ma piękne konotacje.

Imię dla dziewczynki
Autor: Getty Images Agnieszka to imię, które oznacza "świętą"

Imię dla dziecka to jedna z najważniejszych kwestii, które muszą ustalić młodzi rodzice. Jakie imię wybrać dla malucha, by nie tylko dobrze współbrzmiało z nazwiskiem, ale i miało piękne znaczenie?

Dziś prym wiodą starodawne imiona. W urzędach stanu cywilnego przewijają się Zofie, Laury, Marie czy Hanny. Ci, którzy szukają pomysłu na inne tradycyjne, ale mniej popularne imię, powinni rozważyć Agnieszkę. 

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Agnieszka — co to za imię?

Agnieszka to imię, które pochodzi od greckiego słowa "hagneia", co oznacza "świętość" i "czystość". Imię to było nadawane w Polsce już od średniowiecza (często też pod postacią "Jagnieszka"), ale największą popularnością cieszyło się w drugiej połowie XX wieku, zwłaszcza w latach 80. i 90. Obecnie mamy w Polsce ponad 540 tysięcy Agnieszek. 

Charakterystyka Agnieszki

Agnieszki to osoby pozytywnie nastawione do życia. Patrzą na świat z optymizmem i chętnie otaczają się ludźmi. Są wesołe i zawsze służą pomocą, dlatego mają wielu przyjaciół. Dziewczynki o imieniu Agnieszka mają mocno rozwiniętą wyobraźnię i są bardzo twórcze. Chętnie spędzają kilka lat w krainie marzeń, wymyślając różne historie i rozwijając swoje horyzonty. Dzięki temu są lubiane w towarzystwie rówieśników, ponieważ zawsze potrafią wymyślić jakąś ciekawą zabawę.

Ich niezwykłą cechą charakteru jest to, że potrafią dostrzec dobre strony w każdej sytuacji. Są typami zadaniowców, dobrze sobie radzą ze stresem, co może przełożyć się na ich karierę zawodową. Agnieszki dobrze sprawdzą się w pracy, w której trzeba sobie radzić z presją, m.in. w służbach mundurowych, jako psycholodzy czy prawnicy.

Agnieszka — numerologia

Agnieszki to numerologiczne trójki. Są to osoby bardzo twórcze, które chętnie zdobywają wiedzę i rozwijają się w wielu dziedzinach. Mają bardzo szerokie zainteresowania, ciągle kierują swój wzrok w nową stronę zainteresowań, dlatego niektórzy podejrzewają, że Agnieszki są nadpobudliwe. Nie da się jednak ukryć, że świat jest dla nich fascynującym miejscem, a one nie zamierzają marnować ani minuty ze swojego życia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza