APLIKACJE na telefon dla CIĘŻARNYCH

2013-08-06 11:43

Aplikacje dla ciężarnych pomogą ci przejść przez ciążę. Coraz więcej przyszłych mam ma smartfona. Zaletą tych telefonów jest z pewnością bogata oferta aplikacji, które możemy ściągnąć na komórkę. Aplikacje, czyli drobne programy użytkowe, mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennym życiu, na każdym jego etapie np. w okresie ciąży. Oto najlepsze darmowe aplikacje dla ciężarnych.

ciaza aplikacja na telefon
Autor: thinkstockphotos.com Niemowlęta lepiej trzymać z daleka od smartfonów i tabletów.

Spis treści

  1. APLIKACJA DLA CIĘŻARNYCH: ExpectingBaby
  2. Aplikacja dla ciężarnych: JESTEM W CIĄŻY
  3. Aplikacja dla ciężarnych: MY PREGNANCY TODAY
  4. Aplikacja dla ciężarnych: ASYSTENT CIĄŻOWY
  5. Aplikacje dla ciężarnych: PREGNANCY COUNTDOWN
  6. Aplikacje dla ciężarnych: PREGNANCY CALENDAR
  7. Aplikacje dla ciężarnych: SUPER MOMMY

Aplikacje dla ciężarnych - Android

APLIKACJA DLA CIĘŻARNYCH: ExpectingBaby

Aplikacja ta to zbiór usystematyzowanych informacji na temat najważniejszych etapów ciąży. Co tydzień w aplikacji pojawiają się opisy i podsumowania, które pozwolą zrozumieć, na jakim etapie rozwoju ciąży jest przyszła mama i jej dziecko. Aplikacja umożliwia również koleckcjonowanie wspomnień i dokumentowanie takich chwil jak np. pierwsze zdjęcie usg. Dzięki wtyczkom społecznościowym możemy dzielić się zapisami z rodziną i przyjaciółmi.

Gdy nadejdzie już ten szcześliwy moment i dziecko pojawi się na świecie, za pomocą tej aplikacji możemy stworzyć unikalną wiadomość zawierającą dokładną godzinę narodzin, wzrost, wagę, a także pierwsze zdjęcie dziecka. Wiadomość zostanie wysłana do kontaków zapisanych w telefonie.

Aplikacja ExpectingBaby jest dostępna w Google Play oraz App Store. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na systemy Android i iOS.

Aplikacja dla ciężarnych: JESTEM W CIĄŻY

Bardzo przejrzysta i bogata w rozmaite funkcje aplikacja. Pozwala wprowadzić przewidywaną datę porodu, by dostosować informacje do wieku ciąży. Aplikacja daje możliwość  ciężarnej kontrolowania swojego stanu np. poprzez śledzenie nastroju, apetytu, wagi, energii. Z ciekawszych rzeczy mamy tutaj licznik kopnięć, do którego możemy wprowadzać odpowiednie informacje, co pozwala kontrolować ruchliwość dziecka.  Aplikacja dostarcza informacji i o tym, jak w danym momencie rozwija się dziecko, co mu się wykształca, co zaczyna odczuwać i ile powinno mierzyć.  Program udziela także porad dostosowanych do etapu ciąży, szczególnie dotyczących diety  i ćwiczeń. Przydatną funkcją jest również lista wyprawkowa, którą pomaga nam stworzyć i odhaczyć to, co już posiadamy oraz ściągawka z imionami dziecka i ich znaczeniem. Minusem aplikacji jest anglojęzyczna wersja.

Aplikacja dla ciężarnych: MY PREGNANCY TODAY

W zasadzie podobna aplikacja do tej powyżej, ale znacznie przyjemniejsza dla oka i bardzo popularna (ponad 25 mln instalacji na całym świecie). Wystarczy wpisać w aplikacji przewidywaną datę porodu, w zamian otrzymujemy poradnik dotyczący naszej ciąży. Z poradnika można się dowiedzieć, jakie zazwyczaj objawy towarzyszą na tym etapie ciąży, jak sobie z nimi radzić i co nas czeka w najbliższym czasie. Do dyspozycji jest notatnik, w którym zapisujemy najważniejsze rzeczy, o których telefon będzie nam przypominał. Aplikacja pokazuje rozwój płodu, można nawet obejrzeć filmik przedstawiający jego przeobrażanie się. Dzięki aplikacji możemy kontaktować się z innymi mamami, które zainstalowały aplikację. Doradca żywieniowy dostarcza nam odpowiednią dietę po wprowadzaniu własnych wymiarów i sprawdzeniu, czy nie przekraczają norm. Jest również funkcja śledząca ruchy dziecka. Aplikacja w języku angielskim.

Aplikacja dla ciężarnych: ASYSTENT CIĄŻOWY

Ogromną zaletą programu jest polska wersja językowa. Aplikacja jest jednak ciut uboższa od tych powyżej, choć wiele mam chwali ją za przejrzystość. Program umożliwia śledzenie na bieżąco postępów ciąży i dowiadywać się, jak rozwija się dziecko. Telefon pokazuje nam opis rozwoju dziecka, zdjęcie, a także przybliżoną wagę i wzrost. Mamy tu także opis zmian, jakie zachodzą z naszym ciałem i samopoczuciem na danym etapie ciąży. To jedyne funkcje tego programu, ale jak ktoś szuka zwięzłych informacji – na pewno będzie zadowolony.

Aplikacje dla ciężarnych – Windows

Aplikacje dla ciężarnych: PREGNANCY COUNTDOWN

Bardzo prosta aplikacja, która odlicza dni do przewidzianego porodu. Po wprowadzeniu do niej daty porodu, uruchamia się licznik, który nas będzie stale informował o zbliżającym się porodzie. Aplikacja dla tych, którzy nie mogą się doczekać narodzin dziecka.

Aplikacje dla ciężarnych: PREGNANCY CALENDAR

To windowsowa wersja aplikacji ciążowych na Androida. Jedna z najpopularniejszych wśród bezpłatnych programów tego typu. Pozwala kontrolować wiek dziecka, na bieżąco podaje to ile ma już tygodni oraz dostarcza pełną informację, jak na tym etapie powinno wyglądać dziecko oraz jakie objawy powinny występować u ciężarnej. Ciekawostką jest tu również porada dla przyszłego tatusia, dostosowana do danego momentu ciąży. Całość ma ładną i estetyczną oprawę graficzną.

Aplikacje dla ciężarnych: SUPER MOMMY

To aplikacja, która zadowoli te przyszłe mamy, które lubią prowadzić pamiętniki i uwieczniać niemal każdą ważną chwilę. To swego rodzaju pamiętnik i album w jednym. Możemy w nim zapisywać wszystkie ważne dla naszej ciąży momenty i daty badań lekarskich. Funkcja pamiętnika pozwala zapisywać nasze emocje i przemyślenia dotyczące ciąży, co z pewnością będzie miłą pamiątką na przyszłość. Do programu można dodawać również zdjęcia np. z usg  lub samego brzuszka i porównywać je na różnych etapach ciąży. Aplikacja jest prosta i choć w języku angielskim – łatwo się w niej poruszać.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza