Masturbacja w ciąży? Tak, ale delikatna

2016-07-08 2:00 Bożena Klukowska
Masturbacja w ciąży? Tak, ale delikatna
Autor: photos.com Masturbacja w ciąży

Czy masturbacja w ciąży jest bezpieczna? Jak się masturbować? Masturbują się i mężczyźni, i kobiety – i nawet coraz częściej się do tego przyznają. Masturbują się również kobiety w ciąży, choć te mówią o tym niechętnie. Głównie dlatego, że nie mają pewności, czy to jest normalne i naturalne. Te zaś, które chciałyby może w tym okresie kontynuować takie zachowania, nie wiedzą, czy to nie zaszkodzi dziecku.

Masturbacja (zachowania masturbacyjne), wbrew pozorom, wcale nie zanika wraz z rozpoczęciem współżycia seksualnego, i to zdaniem seksuologów jest jak najbardziej naturalne. Według badań seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza ok.11 proc. mężów i ok. 7 proc. żon kontynuuje w związku zachowania masturbacyjne. Większość lekarzy nie widzi przeciwwskazań do masturbacji w ciąży. Seks ma sprawiać przyjemność i w ciąży dozwolone są pieszczoty erotyczne.

Masturbacja w ciąży: czy jest bezpieczna?

Masturbacja w ciąży jest bezpieczna. - Najważniejsze, aby kobieta w ciąży była zdrowa i czuła się szczęśliwa, bo od tego zależy zdrowie jej dziecka - wyjaśnia ginekolog i położnik dr Jacek Tulimowski - Jeśli więc ma ochotę na samopobudzanie się seksualne i nie ma ku temu żadnych przeciwskazań medycznych, ciążą nie jest zagrożona, to czemu nie. Kobiety w ciąży często mają większą ochotę na seks, a nie zawsze są ku temu warunki, aby rozładować napięcie, bo np. partner przebywa gdzieś daleko. Masturbując się w ciąży, sprawiają, że ich organizm zaczyna produkować więcej substancji poprawiających nastrój i w ogóle korzystnie działających na zdrowie. Nie tylko ich, ale również dziecka. Oczywiście powinny jednak cały czas mieć na uwadze, aby pobudzać się delikatnie, nie szkodząc płodowi.

Jak się masturbować w ciąży: jak to robić?

Najpierw upewnij się (nie wstydź się porozmawiać o tym ze swoim lekarzem), czy taka forma uprawiania seksu jest dla ciebie w tym okresie wskazana. Czy nie ma u ciebie przeciwskazań do masturbacji w ciąży. Podczas masturbacji nie używaj żadnych przedmiotów, nawilżaczy z sex shopu. Jeśli uznasz, że przydałby się jakiś lubrykant (choć z pewnością nie będzie on potrzebny), użyj własnej śliny. Jeśli masturbujesz się pod prysznicem, upewnij się,czy woda nie jest za gorąca, co mogłoby przyspieszyć akcję porodową. Strumień wody nie może być zbyt silny. Kieruj go tak, żeby omijać brzuch i podbrzusze. Zbyt zimna woda też nie jest wskazana, bo może spowodować szok termiczny, a to mogłoby zakończyć się poronieniem lub przedwczesnym porodem. Do masturbacji w ciąży wybierz taką pozycję, która nie będzie powodować ucisku na dziecko. Dotykając i pieszcząc swije narządy płciowe, rób to bardzo delikatnie, oczywiście czystymi rękami. Podczas masturbacji ogranicz się do zewnętrznego pobudzania łechtaczki, raczej nie wkładaj sobie palców do środka. Nie spiesz się. Masturbacja w ciąży to ma być powolna, zmysłowa pieszczota erotyczna. I myśl o tym, jak z każdym ruchem twojej ręki ogarnia cię coraz większa błogość. Masturbuj się w czasie, kiedy będziesz mogła potem od razu zapaść w sen albo przynajmniej dłużej się zrelaksować. Nie żałuj tego, co robisz. Jeśli będziesz się masturbować, a w chwilę potem to sobie wyrzucać, tylko sobie i dziecku takimi myślami zaszkodzisz. Jeśli przedtem ty i twój partner nie mieliście zahamowań i np. czasami uprawialiście masturbację na swoich oczach, możecie nadal tak robić. Widok twojego zaokrąglonego brzuszka w połączeniu z taką stymulacja i pieszczotami na pewno będzie dla niego podniecającym doświadczeniem podczas seksu w ciąży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020
KOMENTARZE