Ślub w ciąży: brać czy nie? Jak tak, to kiedy i w co się ubrać?

2014-05-23 16:10

Na naszym forum Mjakmama24.pl poruszacie tematy, które wzbudzają rozmaite emocje. Jednym z nich jest ślub z brzuszkiem. Dyskusja toczy się głównie wokół kwestii kiedy najwygodniej wziąć ślub w ciąży i jaki wybrać fason sukienki.

slub w ciazy
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Sesja zdjęciowa w ciąży – czy to tylko rodzinna pamiątka?
  2. Tablet dla malucha - od kiedy?

Coraz więcej dzieci rodzi się w Polsce w związkach nieformalnych – statystyki mówią o co najmniej 20 proc. To oznacza, że otoczenie już nie tak mocno nalega na ślub, gdy para oczekuje dziecka, a ciąża niekoniecznie musi być powodem zawarcia małżeństwa. Dziś młode mamy nie roztrząsają więc kwestii zasadniczej: brać ślub czy nie brać ślubu, gdy dziecko jest w drodze, ale dyskutują o problemach praktycznych: czy wygodniej jest brać ślub w ciąży, czy poczekać, aż maluch się urodzi, czy w ciąży można się dobrze bawić na własnym weselu, jaki fason sukienki jest najlepszy na ślub z brzuszkiem, gdzie można kupić ciążową sukienkę ślubną... Chcesz dołączyć do dyskusji, wejdź na forum M jak mama24.pl

Sesja zdjęciowa w ciąży – czy to tylko rodzinna pamiątka?

Na forum toczy się także dyskusja, czy warto sobie zrobic fotograficzną sesję z brzuszkiem. I czy takimi ciążowymi zdjęciami można się chwalić, pokazujac je np. na portalu społecznościowym, czy też powinny pozostać prywatną rodzinną  pamiątką? Ile osób, tyle opinii – możesz je przeczytać na forumMy możemy tylko dodać, że na pewno jest sporo pań, które nie wstydzą się swojej ciążowej urody pokazać szerszemu gronu. Dowodem na to są kandydatki na okładkę M jak mama, które pojawiły się na castingu „Mama na okładkę”. Zobacz galerię finalistek castingu!

Tablet dla malucha - od kiedy?

Wciąż przewija się na forum wątek elektronicznych gadżetów dla dzieci. Rodzice dyskutują o tym, czy warto dziecku kupić tablet do gier. Wiele z was jest zdania, że taki tablet pozwala rodzicom nieco „odpocząć” od ruchliwego malucha, ale z drugiej strony istnieje niebezpieczeństwo uzależnienia się od elektronicznego gadżetu, jakim jest tablet. Dlatego też większość mam uważa, że najlepsze dla dziecka są zabawy w realu. A jak ty sądzisz? Dołącz do dyskusji na forum!

miesięcznik "M jak mama"
Nasi Partnerzy polecają