Sprzęt na godziny. Które akcesoria ciążowe można wypożyczyć?

2014-10-13 20:56

Są akcesoria, które ułatwiają bycie w ciąży lub są niezbędne dla jej utrzymania, jednak mogą zrujnować domowy budżet. Zanim więc cokolwiek kupisz, sprawdź – może uda się to wypożyczyć.

laktator
Autor: thinkstockphotos.com

Wypożyczenie jest dużo tańsze, niż zakup sprzętu na własność, a za stosunkowo niewielkie pieniądze można przez jakiś czas korzystać z urządzeń albo akcesoriów bardzo wysokiej jakości (a więc sporo kosztujących).  Inną zaletą jest to, że nie trzeba się martwić, co zrobić ze sprzętem po porodzie, albo jak odzyskać choć część zainwestowanych pieniędzy – po prostu oddaje się go do wypożyczalni, gdy już przestaje być potrzebny.  Jeszcze do niedawna wypożyczało się tylko auta, zastawę stołową czy suknie ślubne. Dziś wypożyczyć można praktycznie wszystko, również sprzęt niezbędny (albo bardzo przydatny) podczas oczekiwania na dziecko. Oferowany w wypożyczalniach sprzęt można z grubsza podzielić na kilka kategorii:  akcesoria medyczne (wśród których jest m.in. pompa insulinowa dla ciężarnych, inhalator, aparat do mierzenia ciśnienia, przenośny detektor tętna płodu), akcesoria podróżne (m.in. adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży), akcesoria ułatwiające poród (takie jak aparat TENS łagodzący ból porodowy) czy sprzęty przydatne w pierwszych dniach macierzyństwa – monitory oddechu, nianie elektroniczne, laktator elektryczny. O tym, gdzie szukać wypożyczalni i jak wygląda procedura wypożyczenia sprzętu, piszemy w listopadowym numerze M jak Mama.

Zobacz też co warto zabrać ze sobą do szpitala:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza