Czym odstraszyć KOMARY w CIĄŻY, kiedy nie można stosować preparatów chemicznych?

2014-06-10 17:50

Komary to latem prawdziwa zmora: mogą uprzykrzyć nawet najprzyjemniejszy wieczór. Jak w ciąży odstraszyć komary, gdy preparaty chemiczne są niewskazane?

Komary
Autor: thinkstockphotos.com Komary odstraszają również niektóre rośliny. Lepiej je zasadzić na balkonie, niż smarować się chemicznymi środkami.

W ciąży należy unikać stosowania chemicznych środków odstraszających komary, ponieważ zawierają one substancje szkodliwe chemiczne, które mogą działać toksycznie i podrażniająco. Oczywiście, gdy raz czy dwa nieświadomie spryskasz się takim sprayem, nic strasznego się zapewne nie stanie, ale radzimy ci jednak odstawić chemię i zaufać środkom naturalnym.

Czyli jakim?

Istnieje dość liczna grupa naturalnych substancji zapachowych odstraszających komary, które można stosować w ciąży. Jednak nie każda będzie równie skuteczna u wszystkich: to, co u jednych kobiet się sprawdza, u innych może nie zdać egzaminu. Dlatego musisz poszukać środka, który będzie najlepszy dla ciebie.

W najnowszym numerze "M jak mama" (lipiec 2014) znajdziesz wiele konkretnych informacji i porad, jak chronić się w ciąży przed komarami. Piszemy o tym, które zapachy naturalne są naprawdę skuteczne (informacje poparte wynikami badań!), jakie "antykomarze" rośliny warto mieć na balkonie, które składniki chemiczne preparatów są szkodliwe oraz jakie metody odstraszania komarów są na pewno nieskuteczne. Zapraszamy do lektury!

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza