Czapki dla kobiet w ciąży: 10 modnych czapek zimowych

2015-10-30 16:14

Zimą, gdy na dworze szaleje wiatr i śnieg, a wokół wszyscy kaszlą i kichają, nietrudno o przeziębienie. W ciąży musisz dodatkowo dbać o siebie i swoje dziecko. Pamiętaj, aby ubierać się stostownie do pogody, ale też się nie przegrzewać. Czapki dla kobiet w ciąży to konieczność podczas chłodnych dni. Zobacz, jakie modele prezentujemy w naszej galerii!

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Zima w ciąży – pielęgnacja skóry zimą >>
  2. Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe wełniane
  3. Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe z włóczki
  4. >> Czytaj także: Zima w ciąży – zimowe obuwie dla ciężarnej >>
  5. Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe z pomponem
  6. Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe z dzianiny
  7. >> Czytaj także: Zima w ciąży – ciepłe ubranie to podstawa >>

Mówi się, że ciąża to nie choroba, jednak kobiety spodziewające się dziecka, właśnie by chorób uniknąć, szczególnie o siebie dbają. Elementem tej troski o siebie i dziecko w zimowe dni jest pamięć o odpowiednim ubraniu, zwłaszcza czapce - to przecież przez głowę ubywa aż 40 procent ciepła z naszego ciała. Jakie więc czapki dla kobiet w ciąży wybrać?

>> Czytaj także: Zima w ciąży – pielęgnacja skóry zimą >>

Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe wełniane

Wełniane czapki dla kobiet w ciąży to must have nie tylko tej zimy. Są ponadczasowe i zawsze modne. Co najważniejsze, dobrze trzymają ciepło i są miękkie, więc nie podrażniają skóry głowy. Wybierając idealną czapkę dla siebie pamiętaj, aby dobrać ją pod swój typ urody. Zwróć uwagę również na to, do jakiej kurtki i butów chcesz ją dobrać.

Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe z włóczki

Czapki dla kobiet w ciąży można też wykonać samodzielnie. Jeśli tylko masz trochę czasu i talentu do prac manualnych, wykonaj nakrycie głowy na drutach. W internecie znajdziesz wiele instruktaży, które ułatwią ci pracę. Jeżeli nie umiesz zrobić takiej czapki sama, możezsz też kupić gotową w sklepie.

>> Czytaj także: Zima w ciąży – zimowe obuwie dla ciężarnej >>

Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe z pomponem

Czapki dla kobiet w ciąży z pomponem w poprzednich sezonach rzadko bywały modne. Jednak tej zimy to się zmienia i produceni oferują wiele modeli z takim dodatkiem. Ważne, aby pompon był duży i się wyróżniał na tle innych czapek. Najbardziej popularne są te wykonane z materiałów imitujących futerko.

Czapki dla kobiet w ciąży: czapki zimowe z dzianiny

Wybierając czapkę, zwróć również uwagę na produkty z dzianiny. Te z domieszką wełny są najbardziej uniwersalne, ale rzadko można je kupić w sklepach stacjonarnych lub są bardzo słabej jakości. W takim przypadku możesz zrobić sobie czapkę na zamówienie. Wystarczy zakupić włóczkę oraz wybrać ulubiony splot i zlecić zamówienie krawcowej. Nie kosztuje to wiele, a uzyskasz oryginalne nakrycie głowy.

Zapoznaj się również z naszą galerią czapek dla kobiet w ciąży!

>> Czytaj także: Zima w ciąży – ciepłe ubranie to podstawa >>