Depilacja w ciąży: jakie metody depilacji można stosować w ciąży?

2020-07-14 10:03

Kwestia depilacji w ciąży zawsze budzi wiele kontrowersji. Szczególnie jeśli chodzi o te bardzie inwazyjne metody depilacji. W ciąży część z nich nie jest zalecana. Czego zatem używać do depilacji w ciąży? Depilacji woskiem, kremu do depilacji czy może depilacji laserowej?

Depilacja w ciąży: jakie metody depilacji można stosować w ciąży?
Autor: Getty images

Depilacja w ciąży budzi wiele kontrowersji nie tylko dlatego, że potencjalnie może stanowić zagrożenie dla mamy i dziecka, ale zwyczajnie z powodu utrudnienia jej wykonywania. Duży brzuch, zasłaniający wiele zakamarków naszego ciała czy problem z utrzymaniem równowagi to główne powody tego, że depilacja w ciąży jest znacznie utrudniona.

Przeczytaj również: Uroda w ciąży: 10 przesądów o urodzie ciężarnych

Depilacja przed porodem - u kosmetyczki czy w domu? [PORADY]

Spis treści

  1. Depilacja woskiem w ciąży
  2. Krem do depilacji w ciąży
  3. Depilacja w ciąży maszynką
  4. Trwałe metody depilacji w ciąży

Depilacja woskiem w ciąży

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że dodatkowym utrudnieniem jest jakość włosków. Jak na złość, w ciąży stają się one zdecydowanie mocniejsze i jest ich więcej. Zdecydowanie bardziej wrażliwa (na ból i wszelkie podrażnienia) jest także nasza skóra. Depilacja, którą stosowałaś przed ciążą (np. wosk), może więc być teraz niemożliwa.

Krem do depilacji w ciąży

Wszelkie chemiczne depilatory (kremy do depilacji w ciąży, pianki itd.) są niewskazane ze względu na możliwość podrażnienia skóry. Co do depilacji w ciąży woskiem, zdania są podzielone. Jeśli jesteś przyzwyczajona do tej depilacji i uodporniona na nią, w zasadzie nie ma przeciwwskazań do kontynuowania tej metody.

Licz się jednak z tym, że stopień odporności na ból może się u ciebie teraz zmniejszyć. Skóra jest też bardziej skłonna do podrażnień. Jeśli nigdy (lub rzadko) nie stosowałaś tej metody, ciąża to nie jest dobry czas na debiut.

Przeczytaj również: Depilator: jaki depilator kupić? Rodzaje, cechy, depilacja laserowa

Kosmetyki dla ciężarnych. Pielęgnacja suchej skóry w ciąży

Depilacja w ciąży maszynką

Jest w zasadzie najbezpieczniejszą metodą. Jest także bezbolesna, a w ciąży ból jest znacznie bardzie odczuwalny. Dla wygody, warto taką depilację wykonywać w wannie, na siedząco.

Trwałe metody depilacji w ciąży

Depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana. Choć nigdy nie udowodniono, a może właśnie dlatego, ich szkodliwości, nie warto jest ryzykować.

Można jednak używać depilatory klasyczne w ciąży, trzeba jednak pamiętać, że depilacja w ciąży takim urządzeniem może wydawać się bardziej bolesna niż przed ciążą - skóra kobiet oczekujących dziecka pod wpływem zmian hormonalnych może być wrażliwsza na ból.

Przeczytaj również: Czego nie wolno ci robić w 1 trymestrze ciąży? [10 absolutnie zakazanych rzeczy]

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem na ciepło?