Legginsy ciążowe: dlaczego warto je mieć w szafie? [GALERIA]

2016-03-03 13:56

Legginsy ciążowe prawdopodobnie są najwygodniejszym elementem garderoby, które ceni sobie każda przyszła mama. Nie tylko są wygodne, ale także funkcjonalne i pasują do większości stylizacji. Sprawdź, które modele będą odpowiednie na twoim etapie ciąży.

Spis treści

  1. Legginsy ciążowe: jakie mają zalety?
  2. Legginsy ciążowe: jak je wybierać?
  3. Legginsy ciążowe: gdzie je kupisz?

Każda kobieta w ciąży po kilku miesiącach, gdy brzuszek zaczyna rosnąć, staje przed tym samym pytaniem. Czy konieczny będzie zakup ubrań ciążowych? W dzisiejszych czasach firmy oferują tak wiele ubrań przeznaczonych dla młodych mam, że żadna z was nie powinna mieć obiekcji co do tej decyzji. Pojawia się jednak kwestia finansowa. Z pomocą przychodzą wtedy ubrania, które są tak zaprojektowane, aby służyły nie tylko podczas ciąży, ale także po rozwiązaniu.

Legginsy ciążowe: jakie mają zalety?

Niewątpliwym atutem legginsów ciążowych jest wygoda. Rozciągliwy materiał daje nam swobodę podczas każdego ruchu. Możesz je nosić na co dzień, ale także podczas różnych uroczystości. Wystarczy założyć długą tunikę lub sukienkę oraz legginsy w jednolitym kolorze i stylizacja wyjściowa gotowa. Kolejną zaletą będzie fakt, że niezależnie od tego na jakim etapie ciąży jesteś i jak wielki jest twój brzuszek materiał powinien być na tyle rozciągliwy, aby spodnie posłużyły ci nawet do porodu. Warto również wybierać takie modele legginsów, które przydadzą się po rozwiązaniu i pieniądze nie zostaną wydane w błoto.

>> Czytaj także: Strój do ćwiczeń dla kobiet w ciąży: jakie ubrania sportowe kupić? >>

Legginsy ciążowe: jak je wybierać?

Jeśli wybierasz garderobę ciążową i nie wiesz, jakie rozmiary wybierać, to mamy dla ciebie kilka porad. Przede wszystkim zdecyduj się na taką samą rozmiarówkę, jaką nosiłaś wcześniej. W tym okresie rośnie głównie brzuszek, którego wielkość jest zależna od wymiarów dziecka i innych czynników, oraz piersi. Inne partie ciała często nie zmieniają się na tyle, abyś musiała wybierać większy rozmiar niż dotychczas. Dalszą kwestią jest obszar talii. Niektóre kobiety zwracają szczególną uwagę na ten element i dlatego zamawiają legginsy o większej szerokości, które jak się później okazuje, spadają i ześlizgują się z brzuszka. Zwróć uwagę na to, że producenci odzieży ciążowej pamiętają, aby uwzględnić brzuszek podczas tworzenia projektów. Nie musisz więc martwić się o to, że jeśli wybierasz garderobę np. w rozmiarze M, to może ona się opinać w różnych okolicach.

>> Sprawdź też: Spodnie ciążowe i buty dla kobiet w ciąży: jakie wybrać? >>

Legginsy ciążowe: gdzie je kupisz?

Firmy produkujące odzież ciążową robią coraz większą karierę na rynku. Stopniowo pojawia się więcej sklepów, które oferują ubrania bardzo dobrej jakości, dostosowane do potrzeb młodej mamy. Możesz również sprawdzić różne aukcje i butiki on-line. Dzięki porównywarce cen na pewno wybierzesz idealną okazję dla siebie. Pamiętaj, że jeśli towar, który do ciebie dotrze, nie sprosta twoim oczekiwaniom zawsze możesz go odesłać w ciągu 14 dni.