Prosty sposób na magiczne, świąteczne zdjęcie ciążowe. Wystarczy komórka

2023-11-28 8:39

Świąteczny czas jest niesamowicie klimatyczny. Będąc w ciąży, z widocznym już brzuszkiem po prostu "wypada" mieć zdjęcie na tle choinki. To niesamowita pamiątka. Jak wykonać piękne świąteczne zdjęcie ciążowe bez specjalnego sprzętu, czy umiejętności? Ta mama pokazuje, jakie to proste.

Ciążowe zdjęcie na tle choinki
Autor: Getty Images/ Instagram @mommy.labournurse Prosty sposób na dobre zdjęcie na tle choinki.

Świąteczne sesje mają w sobie tyle magii między innymi dzięki wszechobecnym, delikatnym światełkom. Instalacje świetlne są wszędzie - od ulic i sklepów, przez prywatne ogrody i balkony, aż po same wnętrza domów i mieszkań. Szkoda by było z tego nie skorzystać. Zwłaszcza, że stając odpowiednio i manewrując światłem, uzyskamy piękny efekt rozmytych punktów świetlnych. W połączeniu z ciążowym brzuszkiem będzie to idealna pamiątka na całe życie. 

Zobacz: Dzisiejsze dzieci by się przestraszyły. Zdjęcia z Mikołajami z przeszłości to świąteczny hit

Jak nie zwariować w święta w ciąży lub z małym dzieckiem?

Zobacz: Sesja ciążowa: pomysły na sesję zdjęciową w ciąży

Jak wykonać stylowe zdjęcie na tle choinki?

  • Załóż obcisłe ubranie - może być to dzianinowa przylegająca sukienka, albo też zwykły top i legginsy. Grunt, żeby ciążowy brzuszek był podkreślony. Zdjęcie wyjdzie jeszcze lepiej, jeśli ubierzesz się na czarno.
  • Popracuj nad formą fryzury. Na zdjęciu robionym profilem, świetnie będzie wyglądał wysoki koczek, ale także rozpuszczone fale, czy warkocz zapleciony po boku.
  • Zrób zdjęcie po zmroku, wyłączając wszystkie światła poza choinką.
  • Możesz podeprzeć telefon i użyć wyzwalacza, albo poprosić kogoś o zrobienie zdjęcia. Ta pierwsza opcja jest lepsza, jeśli czujesz się skrępowana przed obiektywem.
  • Stań dość blisko aparatu, a drzewko niech będzie 1 metr za tobą. Wtedy właśnie światełka staną się rozmyte. 
  • Edytując zdjęcie zwiększ kontrast. Wtedy choinka będzie jeszcze bardziej świetlista, a ty sama bardziej tajemnicza. Romantyczna, świąteczna fotka z brzuszkiem gotowa!
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza