Perfekcyjny makijaż krok po kroku oraz pielęgnacja twarzy zimą

2014-11-03 12:28

Zimą cera potrzebuje innej pielęgnacji i mocniejszego makijażu niż latem, choćby z tego względu, że staje się ziemista i odwodniona. Jakich kosmetyków używać, aby podkreślić swoje naturalne piękno? Jak stworzyć ładny makijaż zimą?

Spis treści

  1. Piękna mama: zadbaj o cerę
  2. Piękna mama: podkreśl oprawę oczu
  3. Piękna mama: i ust

Po lecie cera często zaczyna wariować. Przesusza się, pojawiają się na niej niedoskonałości, łuszczy się lub piecze. Kobiety często nie wiedzą, że takie zmiany są efektem niewłaściwej pielęgnacji lub przesuszenia cery latem.

>> Kosmetyki wielokrotnego użytku. 5 pomysłów na nietypowe wykorzystanie kosmetyków >>

Piękna mama: zadbaj o cerę

W lipcu i sierpniu, gdy słońce mocno grzeje, cera wygląda pięknie: jest rozświetlona, a niedoskonałości stają się niewidoczne. W tym okresie nie potrzebujemy ciężkich podkładów; krem BB wystarcza, by wyrównać koloryt, a czasem możemy się obejść i bez niego. Właśnie dlatego jesienią jesteśmy mocno zdziwione, gdy cera nagle zaczyna wariować.

Przez letnie wysuszenie zaczyna ona produkować więcej sebum, które zatyka pory, na skutek czego pojawiają się wypryski. W tym okresie musimy więc ją mocniej nawilżyć oraz sięgnąć po odpowiedni podkład. Najlepiej taki, który nie będzie dość ciężki, ale zakryje wszystkie niedoskonałości.

>> Dlaczego włosy wypadają po ciąży i jak je wzmocnić? >>

Piękna mama: podkreśl oprawę oczu

Aby podkreślić urodę, wystarczy porządnie wytuszować rzęsy. Zajmie to 5 minut, a spojrzenie nabierze głębi i oko stanie się wyraziste. Rzęsy jak firanki uzyskasz, stosując maskarę z odpowiednią szczotką. Im grubsza, tym lepiej!

Nie zapominajmy również o brwiach, które od kilku sezonów znajdują się w centrum makijażowej uwagi. Powinny być wyregulowane, ale niezbyt cienkie - grube brwi cieszą się na salonach szalonym powodzeniem. I oczywiście kolor - bezbarwnym, szarym brwiom mówimy absolutnie nie! Wystarczy, że użyjesz matowych brązowych cieni, a uzupełnisz ubytki między włoskami i podkreślisz kolor brwi.

Piękna mama: i ust

Delikatny, pastelowy błyszczyk czy mocne, kuszące usta? To już zależy od Ciebie i od twojej odwagi. Czasem jednak wystarczy mocniejsza pomadka na ustach, a pewność siebie wzrasta o kilkadziesiąt procent. I kto powiedział, że na plac zabaw z dzieckiem nie możesz pójść z podkreślonymi ustami? Jeśli poprawi ci to nastrój, to dlaczego nie!

W tym sezonie modne są odcienie malinowej czerwieni i pomarańczu. Kolor pomadki dobierz do cery i włosów. Jeśli jednak źle się czujesz w takich barwach, wybierz mocniejszy błyszczyk - on również rozświetli twoje usta.