Pielęgnacja skóry w ciąży – zapobieganie cellulitowi i rozstępom

2012-12-10 19:57

Cellulit i rozstępy: jak ich uniknąć w ciąży i jak prawidłowo pielęnować skórę. Te problemy skórne to jedne z najbardziej niechcianych pamiątek po ciąży - szpecą i gdy się już pojawią, trudno się ich pozbyć. 

pielegnacja skory w ciazy zapobieganie cellulitowi i rozstepom
Autor: _photos.com|photos.com

Spis treści

  1. Cellulit w ciąży: pielęgnacja skóry
  2. Biust: pielęgnacja skóry w ciąży
  3. Rozstępy w ciąży
  4. Wideo: rozstępy po ciąży

W zadbaj o odpowiednią dietę i pielęgnację skóry w ciąży, by zminimalizować ryzyko wystąpienia rozstępów i cellulitu.

Cellulit w ciąży: pielęgnacja skóry

U tych kobiet, które jeszcze go nie mają, może się pojawić w ciąży, co jest związane z dużą ilością wydzielanych w tym okresie estrogenów. Cellulitowi można próbować zapobiec. Staraj się teraz dużo ruszać: spaceruj, zapisz się na basen czy gimnastykę dla przyszłych mam. Dbaj o prawidłową dietę w ciąży, bogatą w witaminy, błonnik, mikroelementy (jej podstawowymi składnikami powinny być warzywa i owoce, kasze, ryby, ciemne pieczywo, kiełki). Ogranicz kawę i sól, pij dużo niegazowanej wody (która pomaga usunąć toksyny z organizmu). Nie stosuj w ciąży kremów antycellulitowych – zawierają niewskazaną kofeinę. Zamiast tego ujędrniaj w ciąży skórę oliwką.

Dobrze wiedzieć

Biust: pielęgnacja skóry w ciąży

Podczas ciąży biust może powiększyć się aż o trzy rozmiary. Aby zapobiec jego opadaniu i rozstępom, warto wmasowywać kremy ujędrniające, wzmacniające skórę w ciąży i przygotowujące ją na nadmierne rozciąganie. Nakładaj je delikatnie, ruchami okrężnymi od dołu ku górze, od pachy w kierunku mostka, potem przesuwaj dłoń do góry, na zewnątrz do szyi – i dalej w kierunku obojczyka.

Rozstępy w ciąży

Rozstępy najczęściej lokują się na brzuchu, udach i piersiach. Z powodu hormonów, które osłabiają włókna kolagenu i elastyny, a także typowego dla ciąży szybkiego rozciągania się skóry, związanego nie tylko z powiększającym się brzuszkiem, ale i z przyrostem wagi, uznawane są za jedną z częstszych ciążowych przypadłości. Skłonności do nich są dziedziczne, ale zależą też od trybu życia. Można próbować im zapobiec, pilnując, by nie przytyć za dużo w ciąży i by dieta była bogata w minerały. Trzeba także ujędrniać skórę w ciąży za pomocą specjalistycznych kremów i zabiegów. Właściwa pielęgnacja zwiększa odporność skóry w ciąży na nadmierne rozciąganie, co pomaga uniknąć rozstępów.

Wideo: rozstępy po ciąży

Rozstępy po ciąży to jedna z tych pamiątek, których wolałybyśmy uniknąć. I choć nie da się ich zlikwidować, można zmniejszyć ich widoczność? Jak to zrobić? Radzi kosmetolog.