Pielęgnacja włosów w ciąży: jak dbać o włosy i jakich używać kosmetyków

2016-07-07 22:34

Włosy w ciąży szaleją. Radzimy, jak pielęgnować włosy i jakich używać kosmetyków w ciąży. W ciąży włosy kręcone mogą zacząć się prostować, a falowane - kręcić, pozostałe - puszyć, wysuszać i wypadać. Ale to nie znaczy, że każda kobieta w ciąży ma problem z włosami - niektóre cieszą się w tym okresie fantastycznymi, pięknie uniesionymi włosami. Co robić, żeby tak wyglądały i jak prawidłowo pielęgnować włosy w ciąży?

Wlosy w ciąży
Autor: mjakmama24.pl Pielęgnacja włosów w ciąży nie powinna być zbyt wymyślna. Należy stosować delikatne szampony, odżywki i maski.

Spis treści

  1. Pielęgnacja włosów w ciąży: jakie wybrać szampony i maseczki?
  2. Czy można farbować włosy w ciąży? WIDEO
  3. Pielęgnacja włosów w ciąży: wcierać czy nie wcierać?
  4. Włosy w ciąży: czy można stosować suplementy?

O włosach w ciąży krążą mity. Podpowiadamy jak dbać o włosy w ciąży i jakich używać kosmetyków, prawidłowa pielęgnacja włosów pozwoli zachować je w dobrej kondycji. Jedni uważają, że włosy w ciąży nie przetłuszczają się, więc można je o wiele rzadziej myć, są pięknie uniesione, puszyste i pełne życia - tak jak ich właścicielki. Inni z kolei twierdzą, że włosy w ciąży zaczynają się buntować: stają się wysuszone, łamliwe, rozdwajają się, zmieniają się (zaczynają się kręcić lub prostować). Jak to więc jest z tymi włosami? Jak zwykle - prawda leży w środku.

>> Wypadanie włosów po ciąży. Dlaczego włosy wypadają i jak je wzmocnić? >>

Pielęgnacja włosów w ciąży: jakie wybrać szampony i maseczki?

To mit, że włosy w ciąży trzeba pielęgnować jakimiś specjalnymi szamponami. Najlepiej w ogóle nie zmieniać pielęgnacji i używać tych produktów, które doskonale się sprawdzały do tej pory. Ciąża to szczególny okres, więc lepiej wtedy nie eksperymentować i nie sięgać po preparaty, które mogą nas uczulić lub podrażnić skórę głowy. Dobrze jest czytać etykiety i unikać w ciąży tych kosmetyków do włosów, które mają SLS-y i ftalany.

Można za to bez problemu używać w ciąży delikatnych masek do włosów. Jeśli do tej pory dobrze reagowałyśmy na proteiny czy aloes, nie ma żadnego powodu, żebyśmy odstawiły te kosmetyki. Może się jednak okazać, że nie będziemy ich potrzebowały tak często jak wcześniej - w ciąży zwracamy szczególną uwagę na dietę i staramy się dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników mineralnych i odżywczych. W oczywisty sposób więc i włosy są bujniejsze i lepiej odżywione niż przed ciążą.

Czy można farbować włosy w ciąży? WIDEO

Pielęgnacja włosów w ciąży: wcierać czy nie wcierać?

Do wcierek stsowanych na włosy w ciąży trzeba już podejść ostrożniej niż do szamponów i maseczek. Zawierają one zioła, które mogą podziałać wysuszająco i podrażniająco na skórę głowy. Szczególnie trzeba uważać na skrzyp i alkohol. Wcierki jednak w tym okresie nie są potrzebne, na wypadanie włosów i nic nie poradzą. Trzena poczekać aż burza hormonalna ustąpi.

>> Wypadanie włosów po ciąży: sprawdzamy ampułki i olejki hamujące wypadanie >>

Włosy w ciąży: czy można stosować suplementy?

To rzecz, której należy się wystrzegać. W ciąży można przyjmować wyłącznie te suplementy, które zalecił lekarz. Na własną rękę nie powinno się sięgać po żadne witaminy, minerały czy popularne kompleksy witamin, poprawiające kondycję włosów w ciąży. Zwykle i tak lekarz nam przepisuje kompleks witamin dla kobiet w ciąży, które działają na cały organizm, a więc również na włosy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza