Przedłużanie rzęs w ciąży: czy jest bezpieczne?

2019-07-01 10:28

Przedłużanie rzęs pozwala uzyskać piękne rzęsy bez konieczności tuszowania ich. Czy można przedłużać rzęsy w ciąży? I czy zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla dziecka?

Przedłużanie rzęs
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Czym jest zabieg przedłużania rzęs?
 2. Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?
 3. Czy można przedłużać rzęsy w ciąży?
 4. Jak dbać o przedłużane rzęsy?
 5. Jakie są zalety przedłużania rzęs?
 6. Jakie są wady przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który pozwala cieszyć się pięknym spojrzeniem bez konieczności tuszowania rzęs. Przedłużając rzęsy u stylistki, zapewniamy sobie spokój z wykonywaniem makjażu oczy przez około 3 tygodnie. Nie można się więc dziwić, że tysiące Polek pokochały zabieg przedłużania rzęs. Czy w ciąży jednak można go wykonywać?

Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym jest zabieg przedłużania rzęs?
 2. Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?
 3. Czy można przedłużać rzęsy w ciąży?
 4. Jak dbać o przedłużane rzęsy?
 5. Jakie są zalety przedłużania rzęs?
 6. Jakie są wady przedłużania rzęs?

Czym jest zabieg przedłużania rzęs?

Piękne, długie i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet, które chcą zwracać uwagę spojrzeniem. Dlatego też od dłuższego czasu popularnością na rynku cieszy się zabieg kosmetyczny – zagęszczanie i przedłużanie rzęs.

Aby ich wygląd był trwały i nie stylizować ich jednorazowo przy pomocy kępek lub rzęs na pasku, coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1 lub więcej. Są to zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, których efekt utrzymuje się ok. 2-3 tygodni, a czasem nawet miesiąca.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Zabieg polega na przyklejeniu pojedynczej, sztucznej rzęsy do rzęsy naturalnej (metoda 1:1) lub dwóch rzęs sztucznych do jednej naturalnej (2:1) itd. Ilość sztucznych rzęs, długość, skręt oraz sposób ich naklejania pozwala uzyskać różne efekty – od naturalnych po teatralne.

Warto podkreślić, że w gabinetach używane są różnego rodzaju rzęsy m.in. syntetyczne, jedwabne i z futra norek. Należy również pamiętać, że zabieg trwa od 1 do 3 godzin oraz że po ich założeniu, rzęsy wymagają specjalnej pielęgnacji (nie można stosować np. oleistych kosmetyków, które powodują wypadanie rzęs).

Przedłużanie rzęs to idealny zabieg dla kobiet, które chcą zaoszczędzić czas podczas wykonywania makijażu, a także marzą o podkreśleniu oka bez tuszowania go.

Przedłużanie rzęs
Autor: Getty Images

Czy można przedłużać rzęsy w ciąży?

Kobieta w ciąży może spotkać się z wieloma przeciwwskazaniami podczas zabiegów kosmetycznych. Warto jednak podkreślić, że w ofercie gabinetów znajdują się także takie, które są w pełni bezpieczne dla dziecka i bez żadnych przeszkód można je wykonywać w ciąży. Do takich właśnie zabiegów zalicza się także zagęszczanie i przedłużanie rzęs.

Tego typu zabiegi upiększające sprawdzają się u kobiet, które lubią mieć wytuszowane rzęsy na każdym etapie ciąży, jednak szczególnie na czas porodu oraz połogu. W tym okresie często nie ma się zwyczajnie siły na makijaż, dlatego przedłużenie rzęs jest idealnym sposobem, aby każda kobieta ciężarna oraz świeżo upieczona mama czuły się komfortowo.

Kobietom w ciąży zaleca się wybór rzęs wodoodpornych, które nie będą mniej trwałe, gdy pojawi się pot i łzy. Ponadto, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort, podczas aplikacji sztucznych rzęs, kobieta w ciąży nie musi leżeć na plecach, a na boku.

Przedłużanie rzęs jest bezpieczne, a dodatkowo pomaga zadbać o samopoczucie przyszłej mamy, co jest niezwykle ważne zarówno na etapie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka.

Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Decydując się na zabieg przedłużania rzęs, należy pamiętać, że bezpośrednio po nim będą one wymagały specjalnej pielęgnacji.

 • W 24 godziny po zabiegu nie można ich dotykać ani moczyć, co za tym idzie, należy bardzo uważać podczas kąpieli i mycia twarzy, a także należy zrezygnować z aktywności takich jak pływanie czy pobyt w saunie.
 • Oprócz tego, że przedłużane rzęsy bezpośrednio po zabiegu nie mogą mieć kontaktu z wilgocią i wodą, to nie warto stosować na nie żadnych kosmetyków, w tym również np. tych pod oczy, gdyż kosmetyk może przemieścić się na rzęsy.
 • Z kolei po upływie 24 godzin, należy mieć na uwadze, że kosmetyki z jakimkolwiek tłuszczem będą rozpuszczały klej, co może skutkować zmniejszeniem trwałości przyklejonych rzęs.
 • Aby zadbać o ich piękny wygląd, warto codziennie je rozczesywać, a także pamiętać, aby podczas snu nie wciskać ich mocno w poduszkę.

Jakie są zalety przedłużania rzęs?

 • Zagęszczanie i przedłużanie rzęs to przede wszystkim świetny sposób na poprawienie ich naturalnego wyglądu, który nie zawsze podoba się właścicielce. Dzięki zabiegowi można bardzo szybko wydłużyć, podkręcić i pogrubić rzęsy, które mimo doklejenia sztucznych kępek, gdy są wykonane przez profesjonalistkę, będą prezentowały się pięknie.
 • Wiele kobiet zachwyca się efektem zabiegu, gdyż nierzadko jest on naturalny – rzęsy nie wyglądają teatralnie i plastikowo
 • Do tego zwolenniczki podkreślają, że zaletą przedłużanych rzęs jest przede wszystkim to, że są wygodne – nie trzeba ich codziennie tuszować, a uzupełnianie należy wykonać dopiero po upływie ok. miesiąca.

Jakie są wady przedłużania rzęs?

Warto jednak wiedzieć, że przedłużanie rzęs to zabieg nie dla wszystkich.

 • Efekty nie będą trwałe, jeśli ktoś lubi mocne makijaże, które później można zmyć tylko tłustymi kosmetykami. Przedłużane rzęsy wymagają specjalnej pielęgnacji i stosowania m.in. specjalnego płynu do demakijażu o nietłustej konsystencji
 • Nie sprawdzą się także tłuste kremy do twarzy czy pod oczy – każdy z nich z łatwością może dostać się do oczu i tym samym na rzęsy, co wpłynie negatywnie na ich trwałość
 • Ponadto, istotną wadą jest także to, że długie, sztuczne rzęsy nie sprawdzą się u kobiet, które noszą okulary – te podczas zabiegu będą musiały zdecydować się na krótsze rzęsy
 • Dodatkowo, u niektórych osób występuje uczulenie na klej – chociaż jest to rzadkie, to stylistka podczas pierwszej aplikacji powinna upewnić się, czy po zastosowaniu preparatu na rzęsach nie wystąpi reakcja uczuleniowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza