ROZSTĘPY W CIĄŻY: czy można je pokochać? Ona udowodniła, że ciało po ciąży jest piękne [FILM]

2014-07-09 13:06

Rozstępy w ciąży spędzają sen z powiek wielu kobiet. Wcierają specjalne kremy, są aktywne fizycznie, a jednak niechciane białe pręgi i tak pojawiają się na ciele. Czy rozstępy w ciąży można pokochać? I czy można zaakceptować ciało po ciąży? Ona udowodniła, że tak i pokazała innych kobietom, że są piękne!

Rozstępy w ciąży
Autor: _photos.com|photos.com Rozstępy w ciąży można zwalczać specjalnymi kremami, masażami i aktywnością fizyczną lub... je zaakceptować.

Australijka Taryn Brumfitt długo zmagała się z niechęcią do swojego ciała. Nienawidziła rozstępów w ciąży, a po porodzie nie potrafiła zaakceptować utraty jędrności skóry i zwisających tu i ówdzie fałd.

- Chciałam zrobić sobie operację plastyczną, byłam na to absolutnie zdecydowana i umówiona z chirurgem. Najbardziej przeszkadzał mi biust oraz brzuch - opowiada.

Tydzień później nagle dotarło do niej, że chciała popełnić błąd. Spojrzała na swoją bawiącą się córkę i zrozumiała, że nie chce od małego jej uczyć, że nie potrafi zaakceptować własnego ciała. - Pomyślałam sobie: co ja robię?! Jaki przykład jej daję? - tłumaczy Australijka.

Rozstępy w ciąży: pokochaj je!

Postanowiła zmienić swoje nastawienie. Zaczęła ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, poczuła, że akceptuje swoje ciało i jest szczęśliwa. Chciała, żeby podobnie poczuły się inne kobiety, które borykają się z rozstępami w ciąży i innymi mankamentami urody. Założyła więc ruch Body Image Movement i zaczęła publikować swoje zdjęcia w sieci. Odzew był niesamowity. - Zaraz po tym napisała do mnie kobieta, że założyła strój kąpielowy po raz pierwszy od ponad 4 lat! - opowiada.

- Codziennie dostaję setki maili od kobiet z całego świata, które piszą: "kocham moje ciało!". Jestem przekonana, że kiedyś normą stanie się kochanie swojego ciała - mówi z przekonaniem Taryn Brymfitt.

Agencja TVN/x-news