ROZSTĘPY W CIĄŻY: czy można je pokochać? Ona udowodniła, że ciało po ciąży jest piękne [FILM]

2014-07-09 13:06

Rozstępy w ciąży spędzają sen z powiek wielu kobiet. Wcierają specjalne kremy, są aktywne fizycznie, a jednak niechciane białe pręgi i tak pojawiają się na ciele. Czy rozstępy w ciąży można pokochać? I czy można zaakceptować ciało po ciąży? Ona udowodniła, że tak i pokazała innych kobietom, że są piękne!

Rozstępy w ciąży
Autor: _photos.com|photos.com Rozstępy w ciąży można zwalczać specjalnymi kremami, masażami i aktywnością fizyczną lub... je zaakceptować.

Australijka Taryn Brumfitt długo zmagała się z niechęcią do swojego ciała. Nienawidziła rozstępów w ciąży, a po porodzie nie potrafiła zaakceptować utraty jędrności skóry i zwisających tu i ówdzie fałd.

- Chciałam zrobić sobie operację plastyczną, byłam na to absolutnie zdecydowana i umówiona z chirurgem. Najbardziej przeszkadzał mi biust oraz brzuch - opowiada.

Tydzień później nagle dotarło do niej, że chciała popełnić błąd. Spojrzała na swoją bawiącą się córkę i zrozumiała, że nie chce od małego jej uczyć, że nie potrafi zaakceptować własnego ciała. - Pomyślałam sobie: co ja robię?! Jaki przykład jej daję? - tłumaczy Australijka.

Rozstępy w ciąży: pokochaj je!

Postanowiła zmienić swoje nastawienie. Zaczęła ćwiczyć, zdrowo się odżywiać, poczuła, że akceptuje swoje ciało i jest szczęśliwa. Chciała, żeby podobnie poczuły się inne kobiety, które borykają się z rozstępami w ciąży i innymi mankamentami urody. Założyła więc ruch Body Image Movement i zaczęła publikować swoje zdjęcia w sieci. Odzew był niesamowity. - Zaraz po tym napisała do mnie kobieta, że założyła strój kąpielowy po raz pierwszy od ponad 4 lat! - opowiada.

- Codziennie dostaję setki maili od kobiet z całego świata, które piszą: "kocham moje ciało!". Jestem przekonana, że kiedyś normą stanie się kochanie swojego ciała - mówi z przekonaniem Taryn Brymfitt.

Agencja TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza