Ubrania w ciąży: co nosić, by czuć się wygodnie i atrakcyjnie?

2015-03-12 13:27

Ciąża to czas, kiedy warto postawić na wygodę, a więc miękkie tkaniny, luźne fasony i niezobowiązujący styl. Moda ci sprzyja – wybierając luźne ubrania w ciąży, wciąż możesz wyglądać atrakcyjnie i czuć się piękna! 

Spis treści

  1. Ubrania w ciąży: czego nie robić?
  2. Ubrania w ciąży: jak je właściwie dobrać?

Ubrania w ciąży to wcale nie tak błaha, jak mogłoby się wydawać, kwestia. Kobieta spodziewająca się dziecka nadal chce przecież wyglądać pięknie, a próbując wcisnąć się w spodnie sprzed ciąży, tylko psuje sobie humor. Zupełnie niepotrzebnie! Chyba nie ma odpowiedniejszego momentu w życiu na podkreślanie swojej kobiecości niż właśnie stan błogosławiony. Akurat w tym okresie dodatkowe centymetry w pasie są powodem do radości, a nie do załamania. Na szczęście w obecnych czasach kobieta spodziewająca się dziecka, może odpowiednio dobierać ubrania w ciąży. Tak, by świetnie w nich wyglądać, a jednocześnie czuć się wygodnie.

Ubrania w ciąży: czego nie robić?

Żeby uniknąć wpadki podczas dobierania ubrań w ciąży, wystarczy spełnić kilka prostych warunków. Przede wszystkim, złym pomysłem jest ubieranie się w rzeczy swojego męża czy partnera. Chodzenie w męskich koszulach może być romantyczne w czasie weekendu czy urlopu, ale pokazywanie się w takim wydaniu jest wskazane właśnie w domowych pieleszach. Tak więc - nie noś męskich ubrań w ciąży. W sklepach bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Drugi warunek: nie próbuj na siłę, z oszczędności czy z własnego przekonania, chodzić w swoich ubraniach sprzed zajścia w ciążę. Jeśli bez problemu się w nie mieścisz, zwłaszcza w pierwszych tygodniach, to oczywiście nie ma sensu kupować nic nowego. Jednak gdy brzuch stanie się bardziej widoczny - lepiej zaopatrzyć się w zestaw specjalnie na okres ciąży. Nie musisz tych ubrań nawet kupować - na pewno masz w rodzinie lub wśród znajomych osobę, chętną do pożyczenia ci ubrań, które sama nosiła w stanie błogosławionym.

>>Przeczytaj również, co zrobić z ubraniami, których już nie nosisz, czyli drugie życie ubrań>>

Ubrania w ciąży: jak je właściwie dobrać?

Dobór odpowiednich ubrań w ciąży wcale nie należy do trudnych. Producenci dokładnie poznali kobiece potrzeby w tym zakresie. Dlatego, jeśli udasz się do sklepu po odzieżowe zakupy, wybierz po prostu ubrania w swoim rozmiarze sprzed ciąży. Samoistnie dostosują się one do zmieniających się rozmiarów brzucha. Tak już je zaprojektowano, że powinny starczyć ci na cały okres ciąży. Pamiętaj, żeby wybierać ubrania luźne - które nie uciskają talii - i wygodne, a jednocześnie odpowiadające twojemu gustowi. O ile z pewnością przydadzą ci się nowe spodnie, o tyle może nie być takiej konieczności z bluzkami - jeśli masz w szafie takie, które łatwo się rozciągają i na dodatek są luźniejsze w okolicy brzucha, może uda ci się w nich przechodzić nawet dziewięć miesięcy. Bardzo ważnym elementem ubrań w ciąży jest bielizna. Już po kilku tygodniach biust przyszłej mamy zaczyna się powiększać, dlatego powinna ona się zaopatrzyć w odpowiedni biustonosz. Najlepiej sprawdzi się produkt w 100 procentach bawełniany, powinien on skutecznie, ale nie za mocno, podtrzymywać piersi i ich nie podrażniać. Dobrze zapytać braffiterkę lub po prostu ekspedientkę w sklepie o pomoc w jego dobraniu. Majtki również powinny nie podrażniać skóry i być wygodne - i tu sprawdzą się produkty z bawełny.

Zapraszamy do przejrzenia naszej galerii ubrań w ciąży - może znajdziecie w niej coś odpowiedniego dla siebie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza