WYPADANIE WŁOSÓW a OLEJOWANIE. Czy włosy wypadają przez niewłaściwą pielęgnację?

2014-09-22 13:34

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn. Może być związane z burzą hormonalną, z którą organizm musi się uporać po porodzie, może oznaczać problemy z tarczycą, a może po prostu nieodpowiednią pielęgnację. Czy olejowanie wiąże się jakoś z wypadaniem włosów?

Olejowanie włosów, wypadanie włosów
Autor: thinkstockphotos.com Wypadanie włosów często spowodowane jest nieodpowiednim doborem preparatów do pielęgnacji.

Spis treści

  1. Wypadanie włosów a olejowanie: o co tutaj chodzi?
  2. Wypadanie włosów a olejowanie: a może to nieodpowiedni olej?
  3. Czy można farbować włosy w ciąży? WIDEO
  4. Wypadanie włosów a olejowanie: jak powinno się olejować włosy?

Pielęgnacja ma olbrzymi wpływ na wygląd włosów. Te zadbane widać na pierwszy rzut oka - są mocne, lśniące i wyglądają zdrowo. Te zaniedbane z kolei są matowe, suche, nie układają się i... aż się proszą o poświęcenie im większej uwagi.

Wiele kobiet, którym włosy nagle zaczęły wypadać albo odmawiać posłuszeństwa, postanawia całkowicie zmienić pielęgnację. Kupują nowe kosmetyki, zaczynają olejować włosy i denerwują się, kiedy nie widzą w lustrze efektu. Dlaczego włosy wypadają w takiej sytuacji? Czy olejowanie ma na to jakiś wpływ?

>> Wypadanie włosów po ciąży: dlaczego włosy wypadają? >>

Wypadanie włosów a olejowanie: o co tutaj chodzi?

Oleje (np. kokosowy, migdałowy, z winogron, ryżowy itp.) znakomicie działają na strukturę włosów - odżywiają je i zamykają łuski, nadając im blasku. Nie oznacza to jednak, że równie korzystnie działają na skórę głowy. Wbrew pozorom wiele kobiet skarży się na nadmierne wypadanie włosów tuż po olejowaniu. Z czego ono wynika? Często z niedotlenienia skóry głowy.

Olej pokrywa skórę głowy ciężką warstwą, utrudniając dopływ tlenu do mieszków włosowych. To może nie tylko zwiększyć wypadanie, ale również spowodować nadmierne namnażanie się bakterii i doprowadzić do podrażnienia skóry głowy. Dlatego bezpieczniej jest zostawiać olej na włosach na godzinę lub dwie, niż na całą noc.

>> Wypadanie włosów po ciąży: sprawdzamy szampony i lotiony hamujące wypadanie [PORADNIK] >>

Wypadanie włosów a olejowanie: a może to nieodpowiedni olej?

Na wypadanie włosów przy olejowaniu może mieć również wpływ nieodpowiedni dobór kosmetyków. Być może któryś ze składników oleju (szczególnie jest to prawdopodobne w przypadku specjalnych olejków do włosów, składających się z kilku olejów oraz kilkunastu różnych substancji) nas uczula, co powoduje wypadanie. Warto ostrożnie testować preparaty i zostawiać je na początku na skórze głowy na kilkanaście minut, żeby wiedzieć, które oleje nam służą.

>> Wypadanie włosów po ciąży: sprawdzamy ampułki i olejki hamujące wypadanie [PORADNIK] >>

Czy można farbować włosy w ciąży? WIDEO

Wypadanie włosów a olejowanie: jak powinno się olejować włosy?

Metod olejowania włosów jest wiele. Można to robić na sucho i na mokro, z maską lub bez maski albo z własnoręcznie przygotowanymi mieszankami olejków i odżywek. Olejowanie włosów na mokro ma ten plus, że łatwiej jest później je domyć i pozbyć się wszystkich substancji z włosów.

Olejowanie włosów na sucho z kolei jest wygodniejsze. Na takie naolejowane włosy (od połowy) dobrze jest nałożyć odżywkę, odczekać chwilę i zmyć wszystko z głowy. Po umyciu włosów już nie trzeba stosować żadnych maseczek - włosy są nawilżone i miękkie.

Warto przetestować kilka metod olejowania i wybrać dla siebie najdogodniejszą. W końcu ma ono sens tylko wtedy gdy jest przeprowadzane regularnie. Powinno więc nie być przykrym obowiązkiem, ale zabiegiem, który wykonujemy szybko i sprawnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza