Zima w ciąży – pielęgnacja skóry zimą

2013-02-08 13:49

Zimą skóra w ciąży staje się bardziej wrażliwa – mróz, wiatr i niskie temperatury sprawiają, że zazwyczaj jest przesuszona. Jak zimą pielęgnować cerę w ciąży, jak ją nawilżać i chronić przed wysuszeniem?

zima w ciazy pielegnacja skory zima
Autor: _photos.com|photos.com

Zwykle kondycja cery w okresie ciąży się poprawia, ale nie znaczy to, że zyskuje odporność na atak mrozu. Warto dostosować kosmetyki do zimowej aury. Generalnie możesz używać wszystkich kremów na zimę – lekko nawilżających, o tłustej konsystencji i tłustych. Powinny mieć filtry przeciwsłoneczne (SPF minimum 15), bo zimowe słońce łatwo opala, a w ciąży szybciej pojawiają się przebarwienia.

Dobrze wiedzieć

Korzystaj z każdego słonecznego dnia! Światło słoneczne wspomaga wydzielanie melatoniny i wpływa na dobry nastrój!

Na ustach sprawdzi się pomadka ochronna albo zwykła wazelina. Ważne, byś ponawiała jej aplikację kilka razy w ciągu spaceru. Jeśli mimo to usta ci spierzchną, możesz zastosować naturalny kosmetyk – miód. Posmaruj nim wargi na noc, a obudzisz się rano ze zdrowym naskórkiem.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza