Zima w ciąży – zimowe obuwie dla ciężarnej

2013-02-08 13:41

Zimą, gdy jest ślisko, nietrudno o upadek. Dlatego w ciąży, żeby czuć się pewnie podczas spacerów i zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia się na ośnieżonym chodniku, powinnaś zadbać o właściwe obuwie. Podpowiadamy, jakie zimowe buty będą najlepsze dla ciężarnej.

zima w ciazy zimowe obuwie dla ciezarnej
Autor: _photos.com|photos.com

Kiedy chodniki są przysypane śniegiem, łatwo się poślizgnąć. Kobiety w ciąży są szczególnie narażone z powodu zmiany środka ciężkości, a co za tym idzie, mniejszej kontroli nad równowagą ciała. Z dużym brzuchem trudno się chodzi, poluzowane zaś więzadła stawów nie sprzyjają pewnemu stąpaniu po śliskim podłożu. Dlatego kozaczki na obcasach powinny poczekać do następnej zimy. Zresztą wysokie buty ściśle przylegające do łydek nie są zbyt wygodne, bo trudno się je wkłada i zapina, zwłaszcza gdy miewasz obrzęki. Najlepiej sprawdzą się trapery albo sportowe buty z szerokimi podeszwami antypoślizgowymi ze żłobieniami, które są bardziej przyczepne do podłoża. Zrezygnuj z obuwia ze spiczastymi noskami, które mogą ściskać palce i sprzyjać marznięciu oraz drętwieniu stóp. W butach z szerokimi noskami łatwiej utrzymasz równowagę. Obuwie powinno być ze skóry lub nieprzemakalnej, oddychającej tkaniny, np. goreteksu, sympateksu. Jeśli nie jest ocieplane od środka, kup nieco większy rozmiar, byś mogła zakładać dodatkowe skarpetki, i by buty nie były za ciasne, gdy spuchną ci stopy. Wybieraj takie buty, które łatwo założyć, zapinane na rzepy lub zamek, bo z dużym brzuszkiem trudno jest wiązać sznurowadła.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza