Poznaj odkurzacz, który pokochają wszyscy rodzice

2021-04-08 16:19 Materiał sponsorowany

Pojawienia się na świecie dziecka dosłownie i w przenośni wywraca dotychczasowe życie rodziców do góry nogami. Od momentu narodzin zdrowie malucha staje się najważniejsze. Dopiero jako dorośli dostrzegamy szereg czynników zewnętrznych, które mogą na nie rzutować. Okazuje się na przykład, że równie ważne jak stała opieka lekarska czy rozwój zainteresowań jest otoczenie, w którym dziecko spędza czas i śpi. To właśnie dom jest miejscem, które gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa. Jak sprawić by dbanie o jego czystość stało się dziecinnie proste?

Odkurzacz Sharp
Autor: materiały prasowe

Spis treści

  1. Kurz, a alergia u dzieci
  2. Alergia - lepiej zapobiegać niż leczyć
  3. Jak polubić odkurzanie?
  4. Jak odkurzać skutecznie?

W większości osób słowo „dom” budzi same pozytywne skojarzenia. Nazywamy go swoim królestwem, oazą, niekiedy przystanią. Wszystkie te określenia przywodzą na myśl poczucie bezpieczeństwa, spokój oraz szczęście. Czy na pewno? Wszystko zależy od nas. Warto pamiętać o tym, że dom to również szereg obowiązków, w tym sprzątanie. Jest ono niezwykle ważne nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również zdrowotne. Bo żeby dom był prawdziwą oazą spokoju powinien być wolny od kurzu, który jest przyczyną aż 80% wszystkich reakcji alergicznych, zawiera także szkodliwe dla zdrowia cząsteczki chemiczne.

noworodek śpi
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Kurz, a alergia u dzieci

Alergia na kurz i roztocza u dzieci jest jedną z najczęściej spotykanych alergii – w samej tylko Polsce szacuje się, że cierpi na nią więcej niż 5 milionów osób. Wszystkiemu winien jest niepozorny kurz, będący mieszaniną różnych drobnych pozostałości, które zbierają się  i osadzają na podłodze, meblach, zasłonach oraz dywanach. Na pierwszy rzut oka ma niezwykle prosty skład - tworzy go naniesiony z zewnątrz piasek, pozostałości ludzkiego naskórka, zwierzęca sierść, ludzkie włosy. Przy głębszej analizie okazuje się, że znajdziemy w nim również grzyby, roztocza, bifenyle, metoksychlor, propoksur, pentachlorofenol, plastyfikatory ftalanowe. Kurz jest siedliskiem mikroskopijnych pajęczaków zwanych roztoczem, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Ich odchody pełne są alergenów wywołujących alergię na kurz domowy oraz potęgujących już istniejącą alergię. Do objawów należą duszności, uczucie swędzenia oraz kaszel. Jak wspomnieliśmy wyżej, w skład kurzu wchodzi mnóstwo innych szkodliwych cząsteczek, w tym również na przykład lotne związki organiczne czy sierść zwierząt, które podobnie jak roztocza mogą wywołać reakcje alergiczne. Dzieci ze względu na niską odporność są grupą szczególnie wrażliwą na wymienione czynniki.

Alergia - lepiej zapobiegać niż leczyć

Dla dziecka alergia jest wyjątkowo problematyczna, ponieważ oznacza całą listę ograniczeń. Niestety, chociaż jako rodzice chcielibyśmy ulżyć maluchowi, nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszechobecnych zanieczyszczeń. Małemu alergikowi możemy jednak trochę pomóc. Ogromne znaczenie ma częste i dokładne sprzątanie oraz pranie, nie tylko ubrań, ale również bielizny pościelowej. Warto zrezygnować też z włochatych dywanów, ciężkich zasłon i dużej ilości poduszek. Oprócz szybkiego odkurzania podłogi warto zadbać również o zakamarki, jak przestrzeń pod łóżeczkiem czy za meblami.

Odkurzacz sharp
Autor: materiały prasowe

Jak polubić odkurzanie?

Ciężkie i niewygodne odkurzacze z kablem, który plącze się po całym domu to zmora każdego domownika. Dotarcie do trudno dostępnych szczelin jak przestrzeń pod łóżkiem, kanapą lub za meblami potrafi zniechęcić nawet największych wielbicieli porządku. Do tego konieczność ciągłego schylania się. W przypadku dużego piętrowego domu odzyskanie pionowej postawy po odkurzaniu nie należy do najłatwiejszych zadań, nawet dla młodej osoby. Na szczęście producenci urządzeń AGD bacznie przyglądają się rynkowi, proponując urządzenia coraz lepiej dopasowane do potrzeb konsumentów. Firma Sharp w swojej najnowszej linii odkurzaczy bezprzewodowych zaskakuje rozwiązaniami podnoszącymi komfort sprzątania.

Odkurzacz Sharp
Autor: materiały prasowe

Przede wszystkim urządzenie jest lekkie (waży niewiele ponad 3.5 kg) i wyposażone w silnik inwerterowy, który jest gwarantuje dużą moc ssania, wysoką wydajność i cichą pracę. Na szczególną uwagę zasługuje pionowa konstrukcja odkurzacza SA-VP4001BS-EU. Bez względu na to czy chcemy sobie zrobić przerwę, przesunąć mebel czy nakarmić malucha, urządzenie nie przewróci się, pozostanie w pionie i cierpliwie poczeka aż skończymy inną czynność. W zależności od wzrostu czy sprzątanej powierzchni możemy regulować również długość rury teleskopowej. Do dyspozycji mamy aż 7-stopniową skalę, w zakresie od 890 mm do 1100 mm. Natomiast mechanizm click-type umożliwia solidne połączenie urządzenia i akcesoriów bez ryzyka rozłączenia podczas użytkowania. Dzięki niewielkiej, praktycznej ładowarce możesz podłączyć urządzenie w każdym gniazdku elektrycznym, dokładanie tam gdzie go w tym momencie potrzebujesz. Brak kabla, wyświetlacz wskazujący poziom naładowania baterii i czas pracy aż do 60 minut sprawiają, że odkurzanie z przykrego obowiązku staje się przyjemnością.

Odkurzacz Sharp
Autor: materiały prasowe

Jak odkurzać skutecznie?

Skuteczność to najważniejsza cecha urządzenia, które ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Odkurzacz powinien być wyposażony w opcję regulacji mocy ssania, a także przynajmniej kilka różnych końcówek. Dlaczego? Właśnie ze względu na efektywność pracy. Pamiętajmy, że każda powierzchnia wymaga trochę innego podejścia. I tak dywan pełen psiej sierści odkurzamy inaczej niż rolety czy przestrzeń za kanapą. Tutaj Sharp znowu wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. Model SA-VP4001BS-EU wyposażony jest w szereg dodatkowych akcesoriów, w tym:

  • Końcówkę 2-w-1 - doskonale sprawdza się w odkurzaniu delikatnych konstrukcji jak żaluzje i rolety, a także podczas sprzątania samochodu.
  • Turboszczotka AnimalJet z oświetleniem LED - specjalna końcówka, która szybko i skutecznie pozwala pozbyć się sierści czworonogów i włosów z dywanu, kanap czy podłogi. Połączenie oświetlenia LED oraz profilowanych krawędzi umożliwia dokładne sprzątanie i skutecznie chroni meble, progi i ściany przed obiciem lub uszkodzeniem.
  • Szczotkę do mebli tapicerowanych - pozwala dokładnie odkurzyć obicia kanap, krzeseł, foteli oraz tapicerkę samochodową.
  • Końcówkę do szczelin - Sposób na pozbycie się kurzu z trudno dostępnych zakamarków jak przestrzenie za meblami czy szczeliny pod fotelami samochodowymi.

Odkurzacz Sharp wyróżnia również 3-stopniowy poziom filtracji kurzu, który chroni silnik urządzenia przed uszkodzeniem. Po napełnieniu pojemnika na zanieczyszczenia możemy go błyskawicznie opróżnić, a pojemnik wystarczy tylko wypłukać pod bieżącą wodą. Zebrany brud nie gromadzi się w urządzeniu i nie wydostaje się na zewnątrz, a my mamy pełną kontrolę nad czystością naszego domu.

Odkurzacz Sharp
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza