Lampa do pokoju dziecka: jaką lampę wybrać do pokoju dziecięcego?

2016-01-14 12:07

Wybór odpowiedniego oświetlenia do pomieszczenia zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Musisz ustalić, jakie potrzeby ma twoje dziecko i gdzie konkretnie potrzebne jest dodatkowe źródło światła. Sprawdź, jaką lampę wybrać do pokoju dziecka.

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Zasłony do pokoju dziecięcego: jakie zasłony kupić? >>
  2. Lampa do pokoju dziecka: gdzie kupić?
  3. >> Sprawdź też: Meble dla dziewczynki: Jakie meble wybrać? >>
  4. Lampa do pokoju dziewczynki
  5. >> Zobacz takze: Pokój ucznia: jak go urządzić? >>
  6. Lampa do pokoju chłopca

Światło jest ważnym elementem wystroju wnętrza. W pokoju dziecięcym powinna panować odpowiednia atmosfera nawet wieczorami. Lampki, żyrandole i kinkiety rozproszą miękkie i ciepłe światło, i sprawią, że wieczorem nie będzie chciało się opuszczać pokoju dziecinnego!

>> Czytaj także: Zasłony do pokoju dziecięcego: jakie zasłony kupić? >>

Lampa do pokoju dziecka: gdzie kupić?

Wszelkie akcesoria do pokoju dziecka, lampy również, możesz kupić w sklepach meblowych. Producenci oferują wiele modeli, które łatwo dopsować do swojego wnętrza. Niektóre firmy robią też taki sprzęt na zamówienie. Możesz wybrać wtedy dowolny klosz, podstawkę oraz materiał. Sprawdź również oferty prezentowane w internecie. Tam znajdziesz wiele innych rodzai oświetlenia.

>> Sprawdź też: Meble dla dziewczynki: Jakie meble wybrać? >>

Lampa do pokoju dziewczynki

Oświetlenie w pokoju dziewczynki może być np. w tonach różowych, ale również skandynawskich - szarych, pastelowych. Zadbaj o kolorowy żyrandol, który rozświetli całe królestwo małej księżniczki. Stojącą lampę postaw przy domku dla lalek. Małe źródło światła w kształcie ulubionego bohatera filmowego umieść na szafce, aby dziecko nie bało się w nocy koszmarów. Kinkiet zawieś obok portretu lub plakatu z bajki. Jeżeli twoja pociecha to jeszcze niemowlak, ciekawym elementem oświetlenia będzie również projektor. Pozwoli on dziecku wyciszyć się oraz spokojnie zasnąć.

>> Zobacz takze: Pokój ucznia: jak go urządzić? >>

Lampa do pokoju chłopca

Pamiętaj, że im dziecko jest starsze, tym więcej źródeł światła potrzebuje w swoim pokoju. Głównym elementem wyposażenia pomieszczenia przedszkolaka jest biurko, przy którym będzie odrabiał swoje pierwsze lekcje. Lampka stołowa jest niezbędnikiem w takim miejscu. Umili ona naukę oraz grę na komputerze. Ważny jest również fakt, aby duże oświetlenie stało obok łóżka. Dzieci często lubią czytać książki przed snem, a nie chcemy, aby pogorszył im się wzrok. Idealną opcją w takim miejscu będzie kinkiet lub lampka stojąca.