Meble dla dziewczynki: białe, różowe? Jakie meble wybrać? [10 modnych propozycji]

2015-09-14 17:00

Wybierając meble dla dziewczynki nie trzeba ścisło trzymać się, kultowego już, koloru różowego. Możesz przeplatać ze sobą odcienie fioletu, bieli a nawet dodawać niebieski i szary.

Spis treści

  1. Meble dla dziewczynki: białe czy różowe?
  2. Meble dla dziewczynki: jakie meble wybrać?
  3. Meble dla dziewczynki: gdzie kupić?

W naszej kulturze przyjęło się, że dziewczynki kojarzone są z kolorem różowym. Dlatego rodzice tak chętnie kupują im ubranka, dodatki, meble czy zabawki w tym kolorze. Uważa się również, że biel pasuje do wszystkich barw, więc jest ona często łączona właśnie z różowym przy kompletowaniu mebli dla dziewczynki. Jak umiejętnie wykorzystać te barwy i z jakich jeszcze skorzystać, by pokojowi córeczki nadać co nieco oryginalności?

Meble dla dziewczynki: białe czy różowe?

Wybierając kolor mebli do pokoju dla dziewczynki możesz po prostu ją zapytać, jaki woli kolor, jeżeli dziecko jest już starsze. Dzieci potrafią określić swoje ulubione barwy już od około drugiego roku życia, więc twoja pociecha nie powinna mieć z tym problemu. Jeżeli córka jest młodsza i nie możesz z nią skonsultować wyboru, pamiętaj, że małe dzieci lubią konkretne, nasycone kolory i kontrastowe zestawienia.

Meble dla dziewczynki: jakie meble wybrać?

W pokoju dziecięcym najważniejsze są komody, półki i pudełka na zabawki. Dlaczego warto zainwestować w tego typu meble dziecięce? Dzieci zazwyczaj mają mnóstwo różnych gadżetów, które przecież trzeba gdzieś pomieścić. Każdy mebel, a szczególnie łożko, biurko i krzesła powinny być dostosowane do wzrostu dziecka, aby mogło swobodnie dosięgać do swoich rzeczy. Jeżeli masz mało miejsca, idealną opcją będą meble wielofunkcyjne, które w jednym łączą np. biurko, łożko i szafę.

Meble dla dziewczynki: gdzie kupić?

Kupując meble dla dziewczynki najlepiej jest wybrać się do salonu. Możesz tam obejrzeć wszystkie przedmioty na żywo i zapytać fachowców o każdy szczegół podczas dobierania mebli. Jeżeli jednak zależy ci na tym, aby kupić je jak najtaniej, nie wahaj się zamówić mebli dla dziewczynki przez internet. Niektóre salony oferują w Internecie te same produkty, które sprzedają również w sklepach stacjonarnych, tyle że po niższej cenie. Dlaczego więc nie skorzystać z takich okazji?

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią z meblami dla dziewczynki! Może znajdziecie w niej źródło inspiracji?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza