Najlepsze kolory w pokoju dziecka: 5 ładnych aranżacji GALERIA ZDJĘĆ

2019-11-14 16:16

Jakie wybrać kolory do pokoju dziecka? Prezentujemy 5 aranżacji, które mogą być dla was dobrą inspiracją. Obecnie, coraz chętniej wybieramy jasne, stonowane barwy, zamiast mocnych kolorowych ścian. Nie oznacza to jednak, że stonowane barwy nie mogą być dekoracyjne! Zobaczcie sami.

Spis treści

  1. Jasne kolory w pokoju dziecka
  2. Kolorowe dekoracje w pokoju dziecka

Na jaki kolor pomalować ściany w pokoju dziecka? Przygotowaliśmy 5 podpowiedzi w galerii zdjęć, obejrzyjcie pokoje, które urządzono estetycznie i wygodnie. Wybierając kolory do pokoju dziecka, warto zdać sobie sprawę, że nawet jeśli zdecydujemy się na białe ściany, wnętrze i tak będzie kolorowe, ponieważ znajdą się w nim barwne zabawki, dekoracje, czy tekstylia.

Jasne kolory w pokoju dziecka

Jasne kolory ścian w pokoju dziecka są dobrą bazą dla mebli i dekoracji. Pastelowe odcienie sprawią, że pokój dziecięcy nabierze delikatnego klimatu i dziecięcej beztroski. Mocniejszy kolor w pokoju dziecka można zastosować na jednej ścianie lub jej fragmencie. Do dekoracji ścian i urozmaicenia wystroju pokoju dziecka sprawdzą się też różnego typu naklejki, tapety, farby tablicowe, czy nowoczesne farby. Dlatego urządzając pokój dziecięcy ogranicz liczbę kolorów do dwóch-trzech. Im mniejszy pokój, tym konsekwencja jest bardziej pożądana.

Ekspert radzi: jak urządzić pokój ucznia

Ostatnio oprócz bieli, modny jest kolor szary, który również znakomicie pasuje do pokoju dziecka. Kolory nasycone i mocne zestawienia: czarny – żółty, biel z błękitami, fioletem, czernią - warto zastosować w dodatkach. Wybierając kolory do pokoi dzieci starszych, najlepiej je zapytać, jaki kolor lubią. Warto podsunąć im próbnik farb (są wystawione w sklepach z farbami). Preferencje kolorystyczne kształtują się ostatecznie około drugiego roku życia i mają silny związek z temperamentem. Ale nie zdziwmy się, gdy nagle się zmienią.

Trikiem, który pozwala ujednolicić i uporządkować pokój, jest pomalowanie ścian, podłogi i mebli na ten sam kolor. Na takim tle możemy sobie pozwolić na jeden czy dwa efektowne meble lub elementy dekoracyjne, które przyciągną uwagę. Rozwiązaniem, które jest bardzo modne jest stosownie ozdobnych farb z efektami dekoracji.

Zdaniem eksperta

Jakie kolory najlepiej pasują do pokoju dziecka?Wybierając kolor ścian w pokoju dziecka często kierujemy się ogólnymi trendami, odsuwając na bok upodobania naszych pociech. A to one powinny być głównym wyznacznikiem podczas dekoracji tego wnętrza.

Zanim więc podejmiemy ostateczne decyzje, spytajmy o zdanie nasze dziecko. Pamiętajmy, że to ono będzie spędzać tam najwięcej czasu. Nie ma więc sensu sięgać np. po modną szarość, skoro dziecko jej nie lubi.

Lepiej wykorzystać farbę w takiej tonacji, która ożywi wnętrze i nada mu bardzo atrakcyjny wygląd. Pokój dziecka to w końcu jedno z nielicznych wnętrz, w którym możemy naprawdę „poszaleć” z kolorem. Przecież niemal każda dziewczynka marzy o różu i błyskotkach, a chłopiec o świecących samochodach na ścianie.

Rynek oferuje tyle inspirujących rozwiązań, które pomogą nam zamienić pokój dziecka w prawdziwe królestwo. Mamy do dyspozycji niesamowite farby z brokatem, farby tablicowe i neonowe, szablony dekoracyjne czy śliczne naklejki ścienne.

Nie bójmy się z nich korzystać. A co będzie, jak nasze dzieci już wyrosną z tych kolorów? Bezproblemowo przemalujemy ich pokoje na kolory typowo nastolatkowe.

Karol Staniszczak, ekspert ds. chemii budowlanej marki Primacol

Kolorowe dekoracje w pokoju dziecka

W dziecięcym pokoju dobrze sprawdzają się tymczasowe, kolorowe pomysły dekoratorskie. Miejsce na dziecięce rysunki i inne prace plastyczne maluchów, kotara z wzorzystej tkaniny zasłaniająca łóżko (dla królewny, która chwilowo zapragnęła skryć się w niedostępnej wieży), naklejki na ściany czy meble (te wielokrotnego użytku nie zostawiają śladów), tapety do kolorowania. Hitem ostatnich lat są farby magnetyczne i tablicowe na ścianach, frontach mebli, drzwiach.

Pozwalają dziecku na nieskrępowaną twórczość i przyczepianie swoich prac za pomocą magnesów. Jeśli chcemy mieć i jedno, i drugie, powierzchnię najpierw trzeba pomalować farbą magnetyczną, a dopiero potem tablicową. Można kupić także aplikacje tablicowe - naklejki zastępujące tablicę, po której można pisać kredą.