Pokój dla niemowlaka - co powinno w nim być?

2013-03-19 15:21 Katarzyna Hubicz

Pokój dla niemowlaka to szczególna "odmiana" pokoju dziecięcego. Zobacz co powinno się w nim obowiązkowo znaleźć i stwórz własną aranżacje pokoju dziecięcego.

Trendy w urządzaniu pokoju dla dziecka nie zmieniają się tak szybko jak choćby te odzieżowe. Ale z roku na rok jest coraz więcej wzorów, z jakich można czerpać inspirację, a także modeli mebli i dodatków, spośród których można wybierać.

Pokój dla dziecka - uniwersalne trendy

Zmieniają się materiały, z jakich wykonane są mebelki, pojawiają się nowe rodzaje dekoracji ścian, nowe typy podłóg. Tak ogromny wybór ma oczywiście swoje minusy – rodzicom, którzy stają przed zadaniem urządzenia pokoju dziecięcego, trudno się zdecydować na konkretny styl. Ale ma to też dobre strony: gdy już coś wybierzemy, nie ma problemu ze skompletowaniem całości wyposażenia w mniej więcej podobnym duchu. Warto też wiedzieć, że pokoje dziecięce nie są już osobnym tworem – powinny być harmonijną częścią całości, to znaczy pasować do reszty pomieszczeń w mieszkaniu, być utrzymane w tym samym albo chociaż zbliżonym stylu.

Pokój dla chłopca i pokój dziewczynki

W trendach, jakie obserwujemy w tym roku, coraz wyraźniejszy jest podział ze względu na płeć. Na wizualizacjach, jakie przedstawiają firmy meblarskie i producenci dekoracji ściennych, widać, że pokoiki najmłodszych chłopców już na starcie życia różnią się od pokoików malutkich dziewczynek. Czasem decydują o tym tylko detale: typowo chłopięce (albo dziewczęce) zasłonki, nadruki na meblach, utrzymany w określonej kolorystyce dywan albo wykładzina. Ale w większości przypadków to, czy mamy do czynienia z projektem pokoju dla chłopca czy dla dziewczynki, widać już na pierwszy rzut oka. Królestwa małych dziewczynek są delikatne: utrzymane w bajkowej, pastelowej kolorystyce, zwykle z jasnymi mebelkami o łagodnie zaokrąglonych kształtach. Pokoje małych chłopców są zaś bardziej zdecydowane w wyrazie, co widać zarówno po kolorach ścian (ciemniejszych i bardziej intensywnych), jak i mebelków, a także charakterze dodatków, tworzących klimat całości.

Więcej o pokoju dla dziecka, znajdziesz tu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE