Pokój dziecięcy – jak wybrać meble do pokoju dziecięcego?

2013-03-27 13:31 Katarzyna Hubicz

Jakie meble do pokoju dziecka? Proponujemy bardzo modne ekomebelki w aranżacji pokoju dziecięcego. Ekologiczny pokój dla małego dziecka to świetny, praktyczny i innowacyjny pomysł rodziców.

Pokój dziecięcy - ekomebelki
Ekomebelki to zakup na lata. W wersji eko dostępne są: łóżeczka, komody, szafy, półki. Te dla
niemowląt i w tym sezonie są utrzymane przeważnie w typowo dziecięcej, pastelowej kolorystyce, choć już kolejny sezon modne są również mebelki białe oraz lakierowane na ciemny, głęboki brąz.
W aranżacji mebli do pokoju dziecięcego nadal królują proste, klasyczne kształty (które zresztą nigdy z mody nie wychodzą) albo meble rzeźbione lub wręcz bogato zdobione. W tym drugim przypadku szafy i komody w pokoju dziecka mają często fronty ozdabiane nadrukami kwiatów i zwierząt (dla dziewczynek), samochodów i rakiet (dla chłopców), są też zdobienia unisex, np. postacie z baje adresowanych do obu płci, takich jak „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Przeważają fronty matowe albo półmatowe. Stosunkowo nowym trendem w aranżacji mebli pokoju dziecięcego są niemowlęce mebelki w stylach dotąd zarezerwowanych dla dorosłych mebli – na  przykład orientalnym, minimalistycznym albo rustykalnym. Ten trend został niejako wymuszony przez modę na to, by niemowlęce pokoje urządzać w tym samym stylu co resztę mieszkania. Coraz wyraźniej widać również, że i tę dziedzinę powoli obejmuje trend ekologiczny. Życie w zgodzie z naturą przejawia się tu między innymi w ten sposób, że po okresie królowania mebli z płyty MDF do łask wracają meble drewniane. Są sporo – czasem nawet trzykrotnie – droższe, ale zazwyczaj dużo trwalsze od tych z płyty, co ma znaczenie, jeśli nie chcemy za chwilę wymieniać ich na nowe. Wielu producentów mebelków dla dzieci podkreśla, że użyte do ich produkcji drewno pochodzi z plantacji, i że po wycięciu drzewa natychmiast sadzone jest nowe.

Z wyborem mebli do pokoju dziecka nie powinno być dzisiaj problemu – pomysłów jest dużo: ciekawe rozwiązania, praktyczność, dziecięca kolorystyka. Niestety często meble dla dzieci są również drogie. Jak je wybrać, by służyły kilka lat, były ładne, stosunkowo tanie i funkcjonalne?

Pokój dziecięcy - ekomebelki

Ekomebelki to zakup na lata. W wersji eko dostępne są: łóżeczka, komody, szafy, półki. Te dla niemowląt i w tym sezonie są utrzymane przeważnie w typowo dziecięcej, pastelowej kolorystyce, choć już kolejny sezon modne są również mebelki białe oraz lakierowane na ciemny, głęboki brąz. W aranżacji mebli do pokoju dziecięcego nadal królują proste, klasyczne kształty (które zresztą nigdy z mody nie wychodzą) albo meble rzeźbione lub wręcz bogato zdobione. W tym drugim przypadku szafy i komody w pokoju dziecka mają często fronty ozdabiane nadrukami kwiatów i zwierząt (dla dziewczynek), samochodów i rakiet (dla chłopców), są też zdobienia unisex, np. postacie z baje adresowanych do obu płci, takich jak „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Najczęściej meble dziecięce mają fronty matowe albo półmatowe.

Stosunkowo nowym trendem w aranżacji mebli pokoju dziecięcego są niemowlęce mebelki w stylach dotąd zarezerwowanych dla dorosłych mebli – na  przykład orientalnym, minimalistycznym albo rustykalnym. Ten trend został niejako wymuszony przez modę na to, by niemowlęce pokoje urządzać w tym samym stylu co resztę mieszkania. Coraz wyraźniej widać również, że i tę dziedzinę powoli obejmuje trend ekologiczny. Życie w zgodzie z naturą przejawia się tu między innymi w ten sposób, że po okresie królowania mebli z płyty MDF do łask wracają meble drewniane. Są sporo – czasem nawet trzykrotnie – droższe, ale zazwyczaj dużo trwalsze od tych z płyty, co ma znaczenie, jeśli nie chcemy za chwilę wymieniać ich na nowe. Wielu producentów mebelków dla dzieci podkreśla, że użyte do ich produkcji drewno pochodzi z plantacji, i że po wycięciu drzewa natychmiast sadzone jest nowe.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE
Katarzyna Mielnik
|

Wymarzyłam sobie do pokoju córeczki białe mebelki z pastelowymi dodatkami. Znalazłam je na https://fiorentino.pl/ . Wooow są cudowne, wszyscy znajomi chwalą jakość i wykonanie! Polecam

Monika Sikora
|

Szukałam białej komody do pokoju córeczki. Znalazłam tutaj https://www.fiorentino.pl/p... i jestem mega zadowolona. Jakość, która idzie w parze z ceną.

Madziaa
|

My również szukaliśmy długo mebli dla dziecka a skończyło się na przemalowaniu na biało starych drewnianych mebli i zrobienie łóżeczka a'la domek na zamówienie u stolarza.