Jakie meble wielofunkcyjne wybrać do pokoju dziecka? [FILM]

2014-09-16 17:33

Meble wielofunkcyjne w pokoju dziecka znakomicie się sprawdzają, zwlaszcza jeśli do zagospodarowania nie mamy dużej przestrzeni. Kiedy dziecko zaczyna dorastać i potrzebuje coraz więcej rzeczy, rodzice głowią się nad tym, jak to wszystko zmieścić w małym pomieszczeniu. Rozwiązaniem mogą być meble wielofunkcyjne, które poleca Anna Nowak-Ibisz.

Pokój dziecięcy
Autor: Krzysztof Zasuwik, Mariusz Bykowski (asystent)|materiały prasowe Wielofunkcyjne łóżko dla fana motoryzacji.

Meble do pokoju dziecięcego najlatwiej jest wybrać, gdy dziecko jest malutkie. Potrzebuje wtedy tylko łóżeczka, przewijaka, komody i szafy. Z upływem lat liczba niezbędnych rzeczy się zwiększa, a pomieszczenie staje się coraz bardziej zagracone. Najgorszym momentem dla rodziców jest ten, w którym idzie ono do szkoły, a na małej przestrzeni trzeba zmieścić biurko i półki na książki. Rozwiązaniem moga się okazać meble wielofunkcyjne do pokoju dziecięcego?

>> Czy przy dziecku można zachować porządek?

W pokoju dziecięcym postaw na meble wielofunkcyjne

Gdy pokoik dziecka ma 10 metrów, liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Zamiast więc zagracać ją biurkami, łóżkami, szafami i innymi meblami, warto wybrać meble wielofunkcyjne, które z powodzeniem zastąpia wszystkie te rzeczy.

- Znakomitym rozwiązaniem jest dwustronne biurko, przy którym może usiąść rodzeństwo. Z jednej strony pracuje jedno, z drugiej drugie. W środku znajdują się półki na laptopa, ukryte miejsca na kable czy dodatkowe półki - mówi Anna Nowak-Ibisz. Dwustronne biurko doskonale sprawdzi się w domu, w którym dzieci mieszkają w jednym pokoju i oboje już chodzą do szkoły. Dzięki temu nie trzeba kupować dwóch biurek.

>> Sprzątamy szafę dziecka. Jak się do tego zabrać?

- Ciekawym rozwiązaniem jest też mebel 6 w 1. Posiada on dwie szafy z ubraniami wysuwane modułowo, żeby dzieciaki mogły się bawić, komodę, półki na książki czy zabawki, łóżko - opowiada Anna Nowak-Ibisz.

Zobaczcie meble, o których opowiada prowadząca program "Pani Gadżet":

Dzień Dobry TVN/x-news