Pokój skandynawski dla dziecka: jak go urządzić? [GALERIA]

2015-05-05 13:56

Jeśli chcesz urządzić skandynawski pokój dziecięcy - o stylu klasycznym, wysmakowanym i minimalistycznym - zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem. Dzięki niemu dowiesz się, jak dobrać konkretne elementy i stworzyć w pokoju dziecka prawdziwie skandynawski klimat. Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć!

Spis treści

  1. Skandynawski pokój dziecięcy: kolory
  2. Skandynawski pokój dziecięcy: dodatki
  3. Skandynawski pokój dziecięcy: meble
  4. Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka?

Można by powiedzieć, że Skandynawia to miejsce, gdzie design i wyczucie stylu jest wplecione w DNA mieszkańców. Wystarczy przejść się ulicami Sztokholmu, Kopenhagi czy Oslo, aby zauważyć, że wszystko idealnie pasuje do siebie. Ludzie północy mają wielkie zamiłowanie do prostoty i klasyki, a co za tym idzie - do wysmakowanego wzornictwa. Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim i jakimi zasadami warto się kierować podczas doboru poszczególnych elementów? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady stylu skandynawskiego, które pozwolą wam uzyskać wymarzony efekt.

>> Zobacz również, jak urządzić pokój dziewczynki w stylu, w którym dominuje biel

Skandynawski pokój dziecięcy: kolory

Oto, o czym warto pamiętać, chcąc urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim.

  • Najlepiej jest malować na białym płótnie

Oczywistym, ale wartym przypomnienia, punktem wyjścia jest kolor ścian. Stawiamy na biel – w tym przypadku nie może być inaczej. To podstawa do tego, aby rozpocząć kombinację z meblami oraz dodatkami.

  • Postaw na czerń i biel

Czarny towarzyszy bieli przy każdej skandynawskiej aranżacji. Gdzie zastosować zależność tych kolorów? Polecamy postawić na dywan w czarno-białe paski lub jeszcze lepiej – kropki. Będzie stanowił idealne tło dla chaosu, który wprowadzą dziecięce zabawki.

>> Jak urządzic pokoj niemowlaka?

Skandynawski pokój dziecięcy: dodatki

  • Złap to, co masz pod ręką

Vintage'owe dodatki będą idealnie komponowały się z kołdrą w patchworkowym stylu, którą sami możecie stworzyć. Wystarczy połączyć ze sobą kilka kawałków kolorowych materiałów. Nic się nie zmarnuje, a efekt z pewnością przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania!

  • Inspiracje z podróży

Nieważne, czy mały lokator jest dzieckiem zapalonego himalaisty, czy rodziców, którzy poznali się w Ameryce Południowej - skandynawski wystrój zawsze powinien odnosić się do podróży. Kolorowe poduszki w indyjskich wzorach, mapy i dzikie zwierzęta na ścianach – wszystkie te dodatki delikatnie wplecione w bezbarwną bazę sprawdzą się idealnie.

>> Zobacz również, jak samodzielnie wykonać literki na ścianę do dziecięcego pokoju

Skandynawski pokój dziecięcy: meble

  • Meble na baczność

Jeden z najważniejszych punktów, który przy okazji dba o funkcjonalność pokoju i bezpieczeństwo maluchów. Meble w stylu skanadynawskim wyróżnia prostota formy oraz produkcja z dbałością o szczegóły. Najczęściej są wykonane z ulubionego przez Skandynawów materiału - drewna.

>> Jak wybrac meble do pokoju dziecięcego?

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim. Na fotografiach zaprezentowane są meble marki Pinio, prezentującej cały wachlarz skandynawskich inspiracji.

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka?