Pokój skandynawski dla dziecka: jak go urządzić? [GALERIA]

2015-05-05 13:56

Jeśli chcesz urządzić skandynawski pokój dziecięcy - o stylu klasycznym, wysmakowanym i minimalistycznym - zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem. Dzięki niemu dowiesz się, jak dobrać konkretne elementy i stworzyć w pokoju dziecka prawdziwie skandynawski klimat. Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć!

Spis treści

  1. Skandynawski pokój dziecięcy: kolory
  2. Skandynawski pokój dziecięcy: dodatki
  3. Skandynawski pokój dziecięcy: meble
  4. Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka?

Można by powiedzieć, że Skandynawia to miejsce, gdzie design i wyczucie stylu jest wplecione w DNA mieszkańców. Wystarczy przejść się ulicami Sztokholmu, Kopenhagi czy Oslo, aby zauważyć, że wszystko idealnie pasuje do siebie. Ludzie północy mają wielkie zamiłowanie do prostoty i klasyki, a co za tym idzie - do wysmakowanego wzornictwa. Jak urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim i jakimi zasadami warto się kierować podczas doboru poszczególnych elementów? Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady stylu skandynawskiego, które pozwolą wam uzyskać wymarzony efekt.

>> Zobacz również, jak urządzić pokój dziewczynki w stylu, w którym dominuje biel

Skandynawski pokój dziecięcy: kolory

Oto, o czym warto pamiętać, chcąc urządzić pokój dziecięcy w stylu skandynawskim.

  • Najlepiej jest malować na białym płótnie

Oczywistym, ale wartym przypomnienia, punktem wyjścia jest kolor ścian. Stawiamy na biel – w tym przypadku nie może być inaczej. To podstawa do tego, aby rozpocząć kombinację z meblami oraz dodatkami.

  • Postaw na czerń i biel

Czarny towarzyszy bieli przy każdej skandynawskiej aranżacji. Gdzie zastosować zależność tych kolorów? Polecamy postawić na dywan w czarno-białe paski lub jeszcze lepiej – kropki. Będzie stanowił idealne tło dla chaosu, który wprowadzą dziecięce zabawki.

>> Jak urządzic pokoj niemowlaka?

Skandynawski pokój dziecięcy: dodatki

  • Złap to, co masz pod ręką

Vintage'owe dodatki będą idealnie komponowały się z kołdrą w patchworkowym stylu, którą sami możecie stworzyć. Wystarczy połączyć ze sobą kilka kawałków kolorowych materiałów. Nic się nie zmarnuje, a efekt z pewnością przerośnie wasze najśmielsze oczekiwania!

  • Inspiracje z podróży

Nieważne, czy mały lokator jest dzieckiem zapalonego himalaisty, czy rodziców, którzy poznali się w Ameryce Południowej - skandynawski wystrój zawsze powinien odnosić się do podróży. Kolorowe poduszki w indyjskich wzorach, mapy i dzikie zwierzęta na ścianach – wszystkie te dodatki delikatnie wplecione w bezbarwną bazę sprawdzą się idealnie.

>> Zobacz również, jak samodzielnie wykonać literki na ścianę do dziecięcego pokoju

Skandynawski pokój dziecięcy: meble

  • Meble na baczność

Jeden z najważniejszych punktów, który przy okazji dba o funkcjonalność pokoju i bezpieczeństwo maluchów. Meble w stylu skanadynawskim wyróżnia prostota formy oraz produkcja z dbałością o szczegóły. Najczęściej są wykonane z ulubionego przez Skandynawów materiału - drewna.

>> Jak wybrac meble do pokoju dziecięcego?

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim. Na fotografiach zaprezentowane są meble marki Pinio, prezentującej cały wachlarz skandynawskich inspiracji.

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza