POKÓJ PRZEDSZKOLAKA: jak go urządzić, żeby dziecko mogło rysować po ścianach?

2014-08-20 14:58

Pokój przedszkolaka powinien nie tylko być kolorowy, ale przede wszystkim funkcjonalny. Od 3. roku życia dziecko zaczyna interesować się rysowaniem, warto więc nie tylko kupić mu gadżety, które umożliwią mu malowanie, ale również zabezpieczyć... ściany.

Metoda Montessori
Autor: thinkstockphotos.com Założenia metody Montessori największy nacisk kładą na rozwijanie zainteresowań konkretnego dziecka i zapewnienie przedszkolakowi poczucia bezpieczeństwa. Tempo nauczania dostosowuje się do każdego malucha indywidualnie.

Spis treści

  1. Pokój dziecięcy: stwórz dziecku przestrzeń do rozwoju
  2. Pokój dziecięcy: a może tablica... na ścianie?

Małe dzieci uwielbiają opisywać rzeczywistość na kartce papieru. Najchętniej i najwięcej rysują dzieci w przedziale 3-7 lat. Jeśli więc macie w domu przedszkolaka i zastanawiacie się, jak urządzić mu pokój, weźcie pod uwagę, że wkrótce może rozwinąć się w nim talent rysownika.

Jakie meble powinny się znaleźć w pokoju przedszkolaka? >>

Pokój dziecięcy: stwórz dziecku przestrzeń do rozwoju

To oznacza, że powinniście uwzględnić zakup przyborów do malowania oraz... poważnie zastanowić się nad pokryciem ścian. Przedszkolaki nie widzą żadnego problemu, żeby dokończyć rysunek na ścianie, gdy zabraknie im kartki. Jeśli nie chcecie nieustannie się denerwować i malować pokoju, rozważcie pokrycie ścian materiałem odpornym na rysowanie.

Dzieci, które dużo rysują, szybciej uczą się pisania >>

Pokój dziecięcy: a może tablica... na ścianie?

Takim materiałem jest farba tablicowa, czyli emalia, po której można rysować dokładnie tak samo jak po tablicy szkolnej. Rysunki można usunąć zwykłą ściereczką, nie narażając się na powstanie plam. Ścianę maluje się w dokładnie taki sam sposób jak zwykłą farbą. Pokój dziecięcy z farbą tablicową z pewnością spełni marzenia niejednego przedszkolaka.

Jest też takie rozwiązanie, które łączy w sobie tapetę magnetyczną z farbą tablicową. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie materiału, które chcemy przyczepić do takiej powierzchni, nie pospadają, a dodatkowo możemy po niej pisać kredą bez obawy o to, że pozostaną jakieś ślady – mówi Newserii Lifestyle rzecznik prasowy Benjamin Moore Kinga Romanowska.

A wasze dzieci, jakie mają zainteresowania? Zobaczcie, jak wybierać dodatkowe zajęcia dla dzieci!

Newseria