Pokój dla dziecka: z klocków

2010-01-26 15:28 Karolina Klepacka

Gdy projektantka wnętrz została mamą, urządzanie pokoju syna spędzało jej sen z powiek. Inspirację znalezioną w sklepie z zabawkami przełożyła na kształt mebli i wybór kolorystyki. Narodziny Jasia stały się półtora roku temu powodem wielu zmian. Rodzice musieli dostosować do nowych warunków swój tryb życia oraz mieszkanie na Ursynowie. Pokój, który dotychczas był pracownią, został przejęty przez dziecko.

Jak układanka

Meble zrobił zaprzyjaźniony stolarz. Duże prostopadłościany z lakierowanych płyt MDF można wieszać w różnych konfiguracjach. W zielonych kubikach znajdują się szuflady, w pozostałych - półki. Drzwiczki otwierają się w systemie dotykowym (klik-klak), nie mają więc uchwytów i dzięki temu zachowały abstrakcyjny, geometryczny charakter. Różnorodne rozmiary szafek umożliwiły stworzenie półek na kilku poziomach. Drugim ważnym motywem w otoczeniu Jasia są auta. Pojawiają się m.in. na starannie dobranych naklejkach oraz pościeli. Pozostałe wyposażenie pochodzi niemal wyłącznie z niezawodnej IKEA.

miesięcznik "M jak mieszkanie"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE