Porządki w POKOJU DZIECKA – od czego zacząć?

2013-04-01 16:26

Porządki w pokoju dziecka trzeba robić regularnie. Dziecko szybko wyrasta z ubranek, zabawki niszczą się albo nudzą. Aby pokój dziecka nie był zagracony, regularnie pozbywajcie się niepotrzebnych rzeczy. W porządki warto włączyć dziecko.

Porzadki w pokoju dziecka
Autor: _photos.com|photos.com Porządki w pokoju dziecka – od czego zacząć?

Spis treści

  1. Dowiedz się, jak nauczyć dziecko sprzątać
  2. Porządki w pokoju dziecka krok po kroku

Pokój dziecka jest zazwyczaj mały i łatwo w nim o bałagan i zagracenie, zwłaszcza gdy wciąż przybywa w nim przedmiotów. Warto co jakiś czas robić generalne porządki w pokoju dziecka, aby miało wystarczająco dużo przestrzeni do zabawy i wypoczynku. Jeśli dziecko jest już wystarczająco duże, zaangażuj je w sprzątanie. Razem z dzieckiem zdecydujcie, których rzeczy trzeba się pozbyć, a które zostawić.

Dowiedz się, jak nauczyć dziecko sprzątać

Porządki w pokoju dziecka krok po kroku

  • Przejrzyjcie szafę dziecka. Odłóżcie ubrania, które są już za małe, zniszczone lub sprane, niewygodne albo niechętnie noszone przez dziecko.
  • Uporządkujcie zabawki. Na bok odłóżcie zepsute i takie, którymi dziecko się już nie bawi albo nigdy po nie nie sięgnęło.
  • Zabawki, które zostały, trzeba sensownie uporządkować. Najlepiej posegregować je w plastikowych lekkich pudłach – osobno klocki, pluszaki itd. Książeczki i gry poukładajcie na regałach – dziecko musi mieć do nich dobry dostęp, dlatego najlepiej, by jego półki były płytkie.
  • Jeśli pod łóżkiem jest wolna przestrzeń, wykorzystaj ją – umieść tam płaskie plastikowe pudła na kółkach z ubraniami czy zabawkami.
  • Niepotrzebne rzeczy posegreguj na kilka grup: na sprzedaż (jeśli uważasz, że mogą się sprzedać na przykład na aukcji internetowej czy forum), dla potrzebujących (zabawki i ubranka w idealnym stanie, które mogą się przydać na przykład w domu dla samotnych matek czy domu dziecka), do recyklingu (które wrzucisz do odpowiednich pojemników – z papierem, szkłem, plastikiem, starymi ubraniami, zużytym sprzętem elektronicznym czy bateriami), śmieci.
www.dlarodzinki.pl