Porządki w POKOJU DZIECKA – od czego zacząć?

2013-04-01 16:26

Porządki w pokoju dziecka trzeba robić regularnie. Dziecko szybko wyrasta z ubranek, zabawki niszczą się albo nudzą. Aby pokój dziecka nie był zagracony, regularnie pozbywajcie się niepotrzebnych rzeczy. W porządki warto włączyć dziecko.

Pokój dziecka jest zazwyczaj mały i łatwo w nim o bałagan i zagracenie, zwłaszcza gdy wciąż przybywa w nim przedmiotów. Warto co jakiś czas robić generalne porządki w pokoju dziecka, aby miało wystarczająco dużo przestrzeni do zabawy i wypoczynku. Jeśli dziecko jest już wystarczająco duże, zaangażuj je w sprzątanie. Razem z dzieckiem zdecydujcie, których rzeczy trzeba się pozbyć, a które zostawić.

Dowiedz się, jak nauczyć dziecko sprzątać

Porządki w pokoju dziecka krok po kroku

  • Przejrzyjcie szafę dziecka. Odłóżcie ubrania, które są już za małe, zniszczone lub sprane, niewygodne albo niechętnie noszone przez dziecko.
  • Uporządkujcie zabawki. Na bok odłóżcie zepsute i takie, którymi dziecko się już nie bawi albo nigdy po nie nie sięgnęło.
  • Zabawki, które zostały, trzeba sensownie uporządkować. Najlepiej posegregować je w plastikowych lekkich pudłach – osobno klocki, pluszaki itd. Książeczki i gry poukładajcie na regałach – dziecko musi mieć do nich dobry dostęp, dlatego najlepiej, by jego półki były płytkie.
  • Jeśli pod łóżkiem jest wolna przestrzeń, wykorzystaj ją – umieść tam płaskie plastikowe pudła na kółkach z ubraniami czy zabawkami.
  • Niepotrzebne rzeczy posegreguj na kilka grup: na sprzedaż (jeśli uważasz, że mogą się sprzedać na przykład na aukcji internetowej czy forum), dla potrzebujących (zabawki i ubranka w idealnym stanie, które mogą się przydać na przykład w domu dla samotnych matek czy domu dziecka), do recyklingu (które wrzucisz do odpowiednich pojemników – z papierem, szkłem, plastikiem, starymi ubraniami, zużytym sprzętem elektronicznym czy bateriami), śmieci.
www.dlarodzinki.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE