Jak długo można trzymać w lodówce te produkty, a kiedy lepiej je wyrzucić? Zobacz galerię

2020-06-12 11:30

Jedzenie szybko się psuje, zwłaszcza latem. Sprawdź, jak długo można trzymać w lodówce poszczególne produkty żywnościowe. Zobacz naszą galerię, która podpowie ci, kiedy jedzenie nie nadaje się już do spożycia i trzeba je wyrzucić, aby się nie rozchorować.

Jak długo można trzymać w lodówce te produkty, a kiedy lepiej je wyrzucić
Autor: Getty images

Zbliża się lato, a to czas, kiedy zwykle wyrzucamy więcej jedzenia - owoce pozostawione na kuchennym blacie czy kawałek zapomnianego masła pod wpływem wysokich temperatur szybciej się psują.

Dodatkowo okres pandemii sprawia, że wolimy rzadziej chodzić do sklepu, więc kupujemy więcej jedzenia na zapas. Sprawdź, jak długo przetrzymywać poszczególne produkty żywnościowe w lodówce i zamrażarce, a kiedy jednak je wyrzucić.

Stosuj test wąchania

Próbowanie zepsutych produktów żywnościowych może być ryzykowne, dlatego jeśli masz wątpliwości co do świeżości mleka czy mięsa, najpierw je powąchaj. Pamiętaj jednak, że metoda ta nie jest niezawodna: nie wszystkie zarazki powodują nieprzyjemny zapach.

Najlepiej kupując żywność zapisywać na opakowaniu datę wożenia do lodówki  lub  zamrażarki, aby wiedzieć, jak długo się już w niej znajdują. Jeśli masz jakieś wątpliwości, rzuć jedzenie  – lepiej stracić parę złotych, niż się rozchorować.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć różnych produktów. Sprawdź, jak długo możesz je przechowywać w lodówce lub zamrażarce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza