Kilka kropli dodaję do prania. To babcia zdradziła mi sposób na idealnie miękkie i białe ręczniki

2024-01-12 8:49

Białe i miękkie ręczniki bez żadnej chemii? Choć wydaje się to niemożliwe, to jak najbardziej jest do osiągnięcia. Wystarczy, że sięgniesz po ten stary, ale jakże sprawdzony trik naszych babć, aby ręczniki odzyskały miękkość i pozbyły się plan.

Białe ręczniki
Autor: Getti Images Kilka kropli dodaję do prania. To babcia zdradziła mi sposób na idealnie miękkie i białe ręczniki

Nieodpowiednie pranie i suszenie ręczników sprawia, że stają się sztywne, twarde i szorstkie. Tymczasem miękki i przyjemny w dotyku ręcznik to podstawa, szczególnie gdy chodzi o delikatną skórę niemowlęcia.

Znanym przez nasze babcie sposobem na białe i miękkie ręczniki to trik, przy którym nie musimy sięgać po żadne płyny do płukania. Wystarczy dodać kilka kropel do prania.

Zobacz także: Sucha i szorstka skóra malca zimą. Podpowiadamy, jak nawilżać skórę i śluzówki niemowlaka w sezonie grzewczym

Spis treści

  1. Jak prać białe ręczniki?
  2. Jak prać ręczniki? - sposób naszych babć
W pralni chemicznej, jak w serialu kryminalnym. Zamiast prania - plantacja/ Śląsk

Jak prać białe ręczniki?

Kluczem do sukcesu, aby zawsze cieszyć się białymi i miękkimi ręcznikami, jest ich regularne pranie. Ręczniki mają bardzo częsty kontakt z naszym naskórkiem i wilgocią. Jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii i drobnoustrojów.

Specjaliści zwracają jednak uwagę, że wysoka temperatura i częste pranie wpływa na tkaninę. Wydawałoby się też, że im więcej płynu do prania tym ręczniki będą bardziej miękkie. Przekonanie to jest jednak błędne. Według ekspertów ręczników nie należ w ogóle prać z zastosowaniem płynów do płukania. Prowadzą one do tego, że materiał dodatkowo się zbija i robi się twardszy.

Piorąc ręczniki, należy ustawić odpowiedni cykl prania – nie może być zbyt krótki, wybrać odpowiednią temperaturę i załadować pralkę maksymalnie do 2/3 pojemności.

Chcąc, aby ręczniki odzyskały miękkość i biel warto zastosować ten prosty trik naszych babć.

Jak prać ręczniki? - sposób naszych babć

Ręczniki będą miękkie i odzyskają swój kształt, gdy do prania dodamy ten jakże znany specyfik.

Wystarczy wymieszać w szklance wody 5 łyżek sody oczyszczonej i dodać do bębna pralki. Soda oczyszczona, choć posada właściwości wybielające, nie zawsze sprawi, że ręczniki odzyskają swoją biel. Jej działanie może być za słabe.

Znacznie silniej działa sok z cytryny. Dlatego warto przed praniem wymoczyć ręczniki w roztworze wody i soku z cytryny. Chcąc zapobiec żółknięciu, do prania ręczników zawsze warto dodać do płynu do prania kilka kropel soku z cytryny. Jego zastosowanie jest niezwykle skuteczne.

Czytaj także: Wystarczy dodać do prania 2 łyżki tej mikstury. Lepsza niż płyn do płukania

Wsypuję 4 łyżki do wody i robię ekologiczny wybielacz. Białe skarpetki są jak nowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza