Soda oczyszczona – ekologiczna czystość w domu

2013-01-17 14:39

Ekologiczne sprzątanie może być skuteczne i niedrogie. Warto o nim pomyśleć, szczególnie gdy w domu są małe dzieci. Chcąc zastąpić chemiczne detergenty, można sięgnąć po produkt używany przez nasze babcie – sodę oczyszczoną.

soda
Autor: _materialy_prasowe

Soda oczyszczona służy nie tylko celom spożywczym, ale również do wybielania tkanin, a także wspomaga ekologiczne sprzątanie. Pasta z sody i wody doskonale czyści i poleruje ceramiczne powierzchnie – umywalkę, wannę, brodzik, a także pozwala usunąć tłuste plamy z kuchenki i piekarnika. Bez trudu eliminuje brzydkie zapachy z dywanu czy tapicerki i wchłania brud – wystarczy pokryć powierzchnię cienką warstwą proszku, a po godzinie usunąć go odkurzaczem.
Roztwór sody z wodą pomaga pozbyć się zabrudzeń z drewna i szkła, można nim także oczyścić srebrne przedmioty. Soda oczyszczona (np. z linii EkoMama) jest antyalergiczna i bezzapachowa, nie grozi poparzeniem ani zatruciem, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych również w wypadku spożycia. Ekologiczne środki czystości, takie jak soda oczyszczona, są delikatne i nie powodują zarysowań.