7 praktycznych gadżetów do kuchni, które naprawdę się przydają

2021-06-08 12:15

Wiele kuchennych gadżetów szybko trafia na dno szuflady... ale nie te. One naprawdę ułatwiają funkcjonowanie w kuchni, nie kosztują majątku i po prostu warto je mieć.

Gadżety kuchenne rzadko kupujemy sobie sami, skupiając się jedynie na tym, co najbardziej potrzebne. Twoi znajomi z pewnością wiedzą, że masz w domu tarkę, deskę do krojenia czy obieraczkę do warzyw, dlatego w prezencie zazwyczaj wręczają coś zupełnie zakręconego.

Niestety, takie kuchenne gadżety zwykle fajnie wyglądają, ale nie są zbyt praktyczne. Po co ci kolejny minutnik, skoro masz timer w piekarniku i płycie indukcyjnej? Po co ci suszarka do sałaty, która nie myje jej za ciebie, za to sama wymaga opłukania? I wreszcie, czy dozownik na oliwę w sprayu, który trudno umyć i po naciśnięciu brudzi wszytko dookoła na pewno jest taki praktyczny?

W kuchni wato mieć takie gadżety, które nie zajmują wiele miejsca, za to naprawdę się przydają. Zdecydowanie wygodniejsze od gumek recepturek i stosu foliowych torebek są klipsy do żywności.

Jeśli żadna z twoich szklanek nie ma pojemności 250 ml, a ty za każdym razem zastanawiasz się, jak odmierzyć tyle, ile podaje przepis - przyda ci się miarka. Dobra miarka kuchenna zastępuje nawet kuchenną wagę.

Zobacz też: AGD przyjazne mamie. Jakie sprzęty ułatwiają pracę w kuchni?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza