7 praktycznych gadżetów do kuchni, które naprawdę się przydają

Wiele kuchennych gadżetów szybko trafia na dno szuflady... ale nie te. One naprawdę ułatwiają funkcjonowanie w kuchni, nie kosztują majątku i po prostu warto je mieć.

Gadżety kuchenne rzadko kupujemy sobie sami, skupiając się jedynie na tym, co najbardziej potrzebne. Twoi znajomi z pewnością wiedzą, że masz w domu tarkę, deskę do krojenia czy obieraczkę do warzyw, dlatego w prezencie zazwyczaj wręczają coś zupełnie zakręconego.

Niestety, takie kuchenne gadżety zwykle fajnie wyglądają, ale nie są zbyt praktyczne. Po co ci kolejny minutnik, skoro masz timer w piekarniku i płycie indukcyjnej? Po co ci suszarka do sałaty, która nie myje jej za ciebie, za to sama wymaga opłukania? I wreszcie, czy dozownik na oliwę w sprayu, który trudno umyć i po naciśnięciu brudzi wszytko dookoła na pewno jest taki praktyczny?

W kuchni wato mieć takie gadżety, które nie zajmują wiele miejsca, za to naprawdę się przydają. Zdecydowanie wygodniejsze od gumek recepturek i stosu foliowych torebek są klipsy do żywności.

Jeśli żadna z twoich szklanek nie ma pojemności 250 ml, a ty za każdym razem zastanawiasz się, jak odmierzyć tyle, ile podaje przepis - przyda ci się miarka. Dobra miarka kuchenna zastępuje nawet kuchenną wagę.

Zobacz też: AGD przyjazne mamie. Jakie sprzęty ułatwiają pracę w kuchni?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE