BRAMKI OCHRONNE szkodzą dzieciom? Powodują wiele urazów

2014-05-13 17:33

Coraz większą popularnością cieszy się instalowanie w domach bramek zabezpieczających. Mają one uchronić dziecko przed schodami, drzwiami i dostępem do innych niebezpiecznych przedmiotów. Dlaczego więc w domach, w których są zainstalowane bramki, tak często zdarzają się urazy?

Gdy niemowlę często płacze
Autor: photos.com

Bramki ochronne zaczęto instalować po to, aby dzieci nie miały dostępu do schodów czy drzwi. Na początku lat 90., kiedy je wprowadzono do użytku, liczba wypadków znacząco się zmniejszyła. Teraz jednak znów wzrosła i to trzykrotnie - wynika z badań przeprowadzonych przez Larę McKenzie, eksperta od dziecięcych urazów w Nationwide Children's Hospital w Columbus.

Liczba wypadków rośnie, ponieważ bramki ochronne nie są właściwie instalowane. Często są przymocywane do schodów, zamiast do ściany albo nie są odpowiednio zabezpieczone. Jeśli dziecko próbuje przecisnąć się przez taką konstrukcję, a jest ona luźno zamontowana, mamy gotowy wypadek.

Na szczęście, najczęściej są to nieduże urazy, guzy czy siniaki. Rzadziej dochodzi do wstrząśnień mózgu czy złamań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza