Jak robić zakupy w sklepie internetowym, by nie dać się oszukać! Ważne przed świętami!

2014-11-26 12:20

Czas przedświąteczny, to czas zakupów. Wiadomym jest, że najszybciej i najwygodniej robi się je przez internet. O czym jednak pamiętać, by zakupy były w pełni bezpieczne? Zobacz nasze wskazówki przygotowane wspólnie ze specjalistami.

 Nie da się uniknąć robienia zakupów przed świętami. W obecnych czasach, kiedy jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na wiele rzeczy, najłatwiej jest po prostu zrobić zakupy przez internet. Nie da się też ukryć, że oferta cenowa w niektórych sklepach jest szczególnie kusząca. Czy dobrze robimy ulegając pokusie kupowania towarów po bardzo zaniżonych cenach? Choć zakupy przez internet  to coraz bardziej popularna forma i wydawać by się mogło coraz bezpieczniejsza, zdarzają się przypadki oszustw.  Jak nie dać się oszukać?

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w internecie? [PORADNIK] >>

Jak bezpiecznie kupować w sklepach internetowych?

Złym doradcą podczas internetowych zakupów na pewno jest pośpiech, o który niestety podczas gorączki przedświątecznej nietrudno. Zanim dokonamy ostatecznych zakupów, sprawdźmy dokładnie miejsce, w którym chcemy zostawić swoje pieniądze. – Kiedy uda nam się znaleźć odpowiedni prezent, nie przechodźmy od razu do opcji „Kup”. Sprawdźmy najpierw czy sklep jest wiarygodny a zakupy w nim bezpieczne – radzi Anna Rak, Country Manager Trusted Shops w Polsce. –  Jeśli chcemy mieć 100 proc. pewności, że nie stracimy wydanych pieniędzy, warto skorzystać z opcji ochrony kupującego. W certyfikowanych przez nas sklepach, składane zamówienia można zabezpieczyć do kwoty 10.000 złotych. Po aktywacji gwarancji, konsumenci są chronieni na wypadek braku dostawy lub braku zwrotu pieniędzy po odstąpieniu od umowy – dodaje.

 Firma specjalizująca się w certyfikacji sklepów internetowych, przygotowała infografikę, która wyjaśnia, jak bezpiecznie kupić świąteczne upominki.

Trusted Shops - firma specjalizująca się w certyfikowaniu sklepów internetowych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE