Jak robić zakupy w sklepie internetowym, by nie dać się oszukać! Ważne przed świętami!

2014-11-26 12:20

Czas przedświąteczny, to czas zakupów. Wiadomym jest, że najszybciej i najwygodniej robi się je przez internet. O czym jednak pamiętać, by zakupy były w pełni bezpieczne? Zobacz nasze wskazówki przygotowane wspólnie ze specjalistami.

 Nie da się uniknąć robienia zakupów przed świętami. W obecnych czasach, kiedy jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na wiele rzeczy, najłatwiej jest po prostu zrobić zakupy przez internet. Nie da się też ukryć, że oferta cenowa w niektórych sklepach jest szczególnie kusząca. Czy dobrze robimy ulegając pokusie kupowania towarów po bardzo zaniżonych cenach? Choć zakupy przez internet  to coraz bardziej popularna forma i wydawać by się mogło coraz bezpieczniejsza, zdarzają się przypadki oszustw.  Jak nie dać się oszukać?

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w internecie? [PORADNIK] >>

Jak bezpiecznie kupować w sklepach internetowych?

Złym doradcą podczas internetowych zakupów na pewno jest pośpiech, o który niestety podczas gorączki przedświątecznej nietrudno. Zanim dokonamy ostatecznych zakupów, sprawdźmy dokładnie miejsce, w którym chcemy zostawić swoje pieniądze. – Kiedy uda nam się znaleźć odpowiedni prezent, nie przechodźmy od razu do opcji „Kup”. Sprawdźmy najpierw czy sklep jest wiarygodny a zakupy w nim bezpieczne – radzi Anna Rak, Country Manager Trusted Shops w Polsce. –  Jeśli chcemy mieć 100 proc. pewności, że nie stracimy wydanych pieniędzy, warto skorzystać z opcji ochrony kupującego. W certyfikowanych przez nas sklepach, składane zamówienia można zabezpieczyć do kwoty 10.000 złotych. Po aktywacji gwarancji, konsumenci są chronieni na wypadek braku dostawy lub braku zwrotu pieniędzy po odstąpieniu od umowy – dodaje.

 Firma specjalizująca się w certyfikacji sklepów internetowych, przygotowała infografikę, która wyjaśnia, jak bezpiecznie kupić świąteczne upominki.

Trusted Shops - firma specjalizująca się w certyfikowaniu sklepów internetowych