Kosze na zabawki dziecięce: jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka? [GALERIA]

2016-01-15 14:13

Kosze na zabawki są bardzo popularnym gadżetem w ostatnich czasach. Dzięki nim można posegregować wszystkie pluszaki, lalki i samochody, a otoczenie staje się bardziej przejrzyste. Sprawdź, jakie pojemniki będą pasowały do pokoju twojego dziecka.

Spis treści

  1. Kosze na zabawki dziecięce zdominowały blogi parentingowe
  2. >> Czytaj także: Jak zachować porządek w pokoju dziecka? >>
  3. Kosze na zabawki dziecięce: wiklinowe czy plastikowe? Jakie wybrać?
  4. >> Przeczytaj też: Pokój braci: jak urządzić pokój dziecka i nastolatka? >>
  5. Kosze na zabawki dziecięce do kąpieli
  6. >> Czytaj także: Pokój ucznia: jak go urządzić? >>
  7. Kosze na zabawki dziecięce: ile kosztują?
  8. >> Sprawdź również: POKÓJ DZIECIĘCY: jakie MEBLE wybrać, żeby nie zagracić przestrzeni? [FILM] >>

Urządzenie pomieszczenia, w którym pociecha będzie czuła się bezpiecznie i przytulnie, to wyzwanie dla każdego rodzica. Kosze, pudełka i pojemniki to świetna dekoracja, która ma zalety nie tylko wizualne. Można przechowywać w nich zabawki, pościel lub ubrania. To, jak je wykorzystasz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Kosze na zabawki dziecięce zdominowały blogi parentingowe

Organizacja pokoju dziecka poprzez ustawianie koszy na zabawki to ostatnio hit na blogach parentingowych. Wiele firm rozszerza swoją ofertę o pojemniki materiałowe, filcowe czy wiklinowe. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się lepiej zorganizowane, dziecko wie dokładnie, gdzie ma jakie zabawki oraz umie po sobie postrzątać po zakończonej zabawie. Najpopularniejsze są kosze pikowane, odcieniem idealnie pasujące do całego wnętrza pokoju. Ciekawą alernatywą są też pudełka wielofunkcyjne, które mogą służyć również jako siedzenie.

>> Czytaj także: Jak zachować porządek w pokoju dziecka? >>

Kosze na zabawki dziecięce: wiklinowe czy plastikowe? Jakie wybrać?

To, z jakiego materiału powinien być wykonany kosz, wiąże się z tym w jakim stylu urządzony jest pokój dziecięcy. Jeżeli jest bardziej bajkowy, kolorowy, świetnie wkomponują się do niego plastikowe pudełka. W przytulnym pomieszczeniu niemowlaka możesz ustawić pikowany, materiałowy kosz na pościel i pierwsze pluszaki. Do klimatu skandynawskiego świetnie będą pasowały pojemniki wiklinowe, najlepiej w kolorze białym, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru.

>> Przeczytaj też: Pokój braci: jak urządzić pokój dziecka i nastolatka? >>

Kosze na zabawki dziecięce do kąpieli

Zabawki do kąpieli powinny być trzymane w oddzielnym koszu. Najelpiej, jeśli jest on plastikowy, ponieważ zapewne będzie często ulegał zamoczeniu, gdy dziecko wrzuci do niego gadżety prosto z wanny. Jeżeli masz dużo miejsca, możesz ustawić pojemnik w łazience. Jeśli nie, umieść go w pokoju obok innych pudełek z zabawkami. Za każdym razem, gdy nadejdzie moment kąpieli, pociecha będzie mogła zabrać ze sobą koszyk.

>> Czytaj także: Pokój ucznia: jak go urządzić? >>

Kosze na zabawki dziecięce: ile kosztują?

Wszystko zależy od tego z jakiego materiału jest wykonany kosz. Jeżeli jest to plastik lub inne tworzywo sztuczne, cena waha się w granicach 50 złotych. Te wykonane z tkaniny, pikowane czy filcowe kosztują od 100 do 200 zł. Pojemniki wiklinowe to oddzielna grupa, a ich cena to ok. 150 złotych. Koszt zależny jest oczywiście również od ich wielkości. Czasem bardziej opłaca się kupić kilka tańszych koszy, zamiast jednego dużego, który zapełnimy tylko do połowy.

>> Sprawdź również: POKÓJ DZIECIĘCY: jakie MEBLE wybrać, żeby nie zagracić przestrzeni? [FILM] >>