Zwierzęta domowe

Robaki u kota niestety zdarzają się często i to niezależnie od tego, czy domowy pupil wychodzi na zewnątrz, czy też głównie przebywa w domu. Czy robaki u kota są niebezpieczne dla dzieci?
Świnka miniaturka to nie świnka morska. Zwierzątko cieszy się coraz większą popularnością, jest inteligentne i przyjazne. Czy świnka miniaturka nadaje się dla dziecka?
Dla właścicieli czworonogów nie jest tajemnicą, że wychowywanie dziecka w towarzystwie zwierzaka ma wspaniały wpływ na jego rozwój. Dziecko uczy się od zwierząt między innymi: odpowiedzialności, empatii, zaufania. Potwierdziły to badania, które zostały opublikowane w czasopiśmie „Pediatric Research”.
Mówi się, że kot chodzi własnymi ścieżkami, bywa wyniosły i za nic ma ludzi. Tymczasem kot potrafi obdarzyć człowieka zaufaniem i bardzo się do niego przywiązuje. Ale... także bardzo skutecznie wychowuje swoich opiekunów. Czy warto mieć kota w domu, gdzie są małe dzieci?
Czy psy i koty są bezpieczne dla kobiet w ciąży i małych dzieci? Czy niemowlę trzeba izolować od zwierząt? Kto jest dla dziecka większym zagrożeniem - zwierzak czy zakatarzona ciocia? W rozmowie z Dorotą Sumińską, lekarzem weterynarii, miłośniczką zwierząt i autorką wielu książek o nich wyjaśniamy i rozwiewamy wątpliwości.
Gdy w domu pojawia się maluszek, życie zwierzaka wywraca się do góry nogami. Jak do tego nie dopuścić? Przeczytaj, co radzi Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów.
Wścieklizna może wystąpić u każdego ssaka, także i u kota. Pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj do dwóch miesięcy od zakażenia. Wścieklizna u kota domowego jest bardzo niebezpieczna, możemy bowiem zarazić się nią od naszego pupila.
Pies radośnie przywita cię w progu, cierpliwie „wysłucha”, da ci szczęście i... zapewni zdrowie. Czworonożny pupil bezwarunkowo cię zaakceptuje i obdarzy szczerą miłością. Dzięki niemu łatwiej poradzisz sobie ze stresem i nawiążesz nowe znajomości.
Podejście do zwierząt bywa bardzo różne: jedni ludzie uważają, że są to zdecydowanie mniej inteligentne od ludzi stworzenia, które kierują się wyłącznie instynktem i popędami, inni z kolei są zdania, że zwierzęta są w stanie odczuwać różne emocje i traktują je na równi z ludźmi. Jak rzeczywiście jest z odczuwaniem przez zwierzęta różnych emocji, tego tak naprawdę nie wiadomo – zagadnienie zdecydowanie interesuje jednak wielu badaczy, którzy niejednokrotnie zastanawiali się m.in. nad tym, czy u zwierząt może występować depresja.
Zwierzątko dla dziecka to często dość kontrowersyjny temat. Rodzice obawiają się, że ich malec szybko znudzi się zwierzakiem i wszystkie obowiązki spadną na ich barki. Znamy jednak aż 10 powodów, dla których twoje dziecko powinno mieć zwierzątko!
Pies to dla dziecka najlepszy przyjaciel, dlatego coraz częściej rodzice decydują się na przygarnięcie zwierzaka pod swój dach. Czy jednak każda rasa odnajdzie się w domu, w którym mieszkają dzieci? Co trzeba wiedzieć, wybierając psa dla dziecka?
Kot i dziecko, czy to się uda? Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak przygotować kota na pojawienie się w domu noworodka. Przyjście na świat nowego członka rodziny oznacza zmiany dla wszystkich domowników, także kotów. Aby zawieranie nowej znajomości odbyło się bez problemów, kota trzeba przygotować na pojawienie się dziecka. Jak?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza