Zwierzęta domowe

Gdy w domu pojawia się maluszek, życie zwierzaka wywraca się do góry nogami. Jak do tego nie dopuścić? Przeczytaj, co radzi Aneta Awtoniuk, behawiorystka zwierzęca i trenerka psów.
Czy świnka morska to dobry pomysł dla dziecka? Jak dbać o tego gryzonia, czy świnka morska może powodować uczulenie u dziecka? Wyjaśniamy, jakie cechy ma świnka morska i czy jest dobrym kandydatem na pupila dla twojego dziecka. 
Są małe i większe, domagają się pieszczot, albo słysząc głos właściciela oddalają się z godnością w najbardziej oddalony zakątek w domu. Różnią się praktycznie wszystkim: od wyglądu po cechy charakteru. Jakie rasy kotów najczęściej spotykane są w Polsce i które z nich są najpopularniejsze?
Jaki pies dla alergika? To dla niektórych rodziców duże wyzwanie, aby znaleźć zwierzaka, którego obecność w pobliżu dziecka nie zaostrzy objawów choroby. Problem z posiadaniem psa przez alergików nie tkwi oczywiście w samym psie, a w alergenach, które znajdują się na jego ciele lub w ślinie.
Wiek psa często zastanawia właścicieli czworonogów, którzy głowią się, jak przeliczyć psie lata na ludzkie. Skorzystaj z naszego przelicznika i zobacz, jak obliczyć wiek psa!
Szukasz imienia dla psa albo imienia dla suczki? Chcesz, żeby było oryginalne, nietuzinkowe i żeby wszystkim się podobało? Zobacz nasze propozycje imion dla psa i imion dla suczki. Podpowiadamy też czym kierować się przy wyborze imienia dla psa. 
Żółw domowy uchodzi za zwierzę mało wymagające i łatwe w opiece, dlatego często decydujemy się na jego hodowanie. Czy jednak jest to zwierzę dla wszystkich?
Pudel to rasa psów, która była bardzo modna w Polsce w latach 70 i 80 XX w.  Teraz nie są już tak modne, czasem wręcz wyśmiewane, jednak nadal nie brakuje ich entuzjastów. Jaki jest pudel i dla kogo ta rasa psów pasuje?
Psy dla dzieci bywają najlepszymi przyjaciółmi, dlatego coraz częściej rodzice decydują się na przygarnięcie zwierzaka pod swój dach. Czy jednak każda rasa odnajdzie się w domu, w którym mieszkają dzieci? Co trzeba wiedzieć, wybierając psa dla naszej pociechy?
Szynszyla to dobry wybór dla osób, które pragną hodować w domu rzadko spotykane, a jednocześnie niezbyt wymagające zwierzątko. Jak należy się przygotować do przyjęcia szynszyli pod swój dach?
Maltańczyk (Maltanase mana) to niewielki piesek, który z wyglądu przypomina pluszową zabawkę. Ale nie jest to wyłącznie piesek „kolankowy”. Jest inteligentny i skory do zabawy, chętnie też się uczy. To dobry towarzysz całej rodziny.
Królik to zwierzę wyjątkowo pocieszne. Nie jest to jednak pupil dla każdego, dlatego zanim zdecydujemy o jego przygarnięciu, warto poznać cechy i wymagania zwierzaka. To pozwoli nam później uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020