Czy przy małym dziecku można mieć PSA albo KOTA?

2014-05-05 18:22

Czy przy małym dziecku można mieć zwierzę? Czy pies albo kot nie będą dla dziecka źródłem zarazków? Nie, pod warunkiem, że odpowiednio zadbamy o naszego pupila. Zobaczcie, co powinniście robić, jeśli macie w domu małe dziecko!

- Jeżeli przygotowujemy się do zostania rodzicami albo mamy już w domu dziecko, to oczywiście powinniśmy pójść z naszym pupilem do weterynarza. Musimy to zrobić niezależnie od tego, jakie jest to zwierzę - radzi pediatra Magdalena Wołoszko.

Czytaj także: Zwierzę w domu. 7 najczęściej zadawanych pytań

Wizyta u weterynarza jest niezmiernie istotna, bowiem nasz ukochany pies czy kot może być nosicielem groźnej dla dziecka choroby. - Weterynarz oceni stan zdrowia naszego pupila, zaleci wszystkie potrzebne szczepienia, odrobaczy i zaleci, jakie zabiegi powinniśmy systematycznie wykonywać - tłumaczy pediatra.

Przy małym dziecku powinniśmy systematycznie chodzić do weterynarza, najrzadziej co trzy miesiące. Co najmniej cztery razy w roku powinniśmy odrobaczyć psa - chyba że weterynarz zaleci inaczej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza