Dzień Kota - kiedy obchodzimy światowy dzień kota?

2017-11-20 17:26

Międzynarodowy Dzień Kota to stosunkowo nowe święto. Na pewno powinni o nim pamiętać miłośnicy kotów. Święto mruczących towarzyszy powstało we Włoszech, a do Polski przybyło w 2006 roku. Jak obchodzić dzień kota, aby był wyjątkowy dla nas, a przede wszystkim dla naszych milusińskich?

kot
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Kiedy obchodzimy Dzień Kota?
  2. Dzień kota - co jeszcze może przynieść ten wyjątkowy dzień?
  3. Jaki jest cel powstania Światowego Dnia Kota?

Dzień Kota - ktoś może zapytać: co to w ogóle za święto? Miłośnicy kotów zapewnie powiedzą, że codziennie powinniśmy traktować koty i inne zwierzęta z ogromną czułością i szacunkiem, jednak tego dnia nasze mruczki zasługują na szczególną uwagę i zainteresowanie. Warto w Dzień Kota szczególnie wyróżnić pupila. Możemy kupić mu nową zabawkę lub jego ulubioną karmę. Tego dnia powinniśmy na pewno spędzić z nim jak najwięcej czasu, aby był radosny i szczęśliwy. I najważniejsze: pamiętaj, aby kota wygłaskać i poprzytulać! To dla niego najlepszy prezent!

Kiedy obchodzimy Dzień Kota?

W Polsce Dzień Kota obchodzimy 17 lutego. Międzynarodowy Dzień Kota zapoczątkowano we Włoszech w 1990 roku, a od 2006 roku zaczęto świętować ten dzień także w Polsce. W tym roku polskie mruczki będą obchodzić to święto już po raz 11! Jednak nie we wszystkich krajach koty świętują tego samego dnia. W Wielkiej Brytanii dzień kota obchodzony jest 8 sierpnia, a w Stanach Zjednoczonych 29 października. W Polsce od 2010 roku akcję zaczęły wspierać także media, gazety i wydawnictwa. Schroniska dla bezdomnych zwierząt i organizacje pro zwierzęce również nie zapominają o tym wyjątkowym dniu.

Dzień kota - co jeszcze może przynieść ten wyjątkowy dzień?

Z okazji Światowego Dnia Kota organizowane są różne konkursy, akcje i zbiórki dla samotnych i szukających schronienia kotów. W przedszkolach i szkołach tego dnia, można usłyszeć wiele cennych słów na temat kotów. Organizowane są także różne zajęcia i zabawy edukacyjne, które mogą dostarczyć maluchom nowych informacji, a także zachęcić do posiadania małego zwierzątka.

Jaki jest cel powstania Światowego Dnia Kota?

Dzień Kota ma na celu pokazać i przypomnieć ludziom jak ważną role w życiu odgrywają puszyści przyjaciele i jak cenny jest kontakt z nimi. Szczególnie dla małych dzieci, ponieważ uczy ich odpowiedzialności, empatii i systematyczności. Święto Kota ukazuję również trudną sytuacją, w jakiej znajdują się polskie bezdomne koty, które głodują i cierpią w samotności. W Polsce jest kilkanaście tysięcy bezdomnych kotów! Warto pokazać im wsparcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza