Dzień Kota - kiedy obchodzimy światowy dzień kota?

2017-11-20 17:26 Patrycja Pankiewicz
kot
Autor: thinkstockphotos.com

Międzynarodowy Dzień Kota to stosunkowo nowe święto. Na pewno powinni o nim pamiętać miłośnicy kotów. Święto mruczących towarzyszy powstało we Włoszech, a do Polski przybyło w 2006 roku. Jak obchodzić dzień kota, aby był wyjątkowy dla nas, a przede wszystkim dla naszych milusińskich?

Dzień Kota - ktoś może zapytać: co to w ogóle za święto? Miłośnicy kotów zapewnie powiedzą, że codziennie powinniśmy traktować koty i inne zwierzęta z ogromną czułością i szacunkiem, jednak tego dnia nasze mruczki zasługują na szczególną uwagę i zainteresowanie. Warto w Dzień Kota szczególnie wyróżnić pupila. Możemy kupić mu nową zabawkę lub jego ulubioną karmę. Tego dnia powinniśmy na pewno spędzić z nim jak najwięcej czasu, aby był radosny i szczęśliwy. I najważniejsze: pamiętaj, aby kota wygłaskać i poprzytulać! To dla niego najlepszy prezent!

Kiedy obchodzimy Dzień Kota?

W Polsce Dzień Kota obchodzimy 17 lutego. Międzynarodowy Dzień Kota zapoczątkowano we Włoszech w 1990 roku, a od 2006 roku zaczęto świętować ten dzień także w Polsce. W tym roku polskie mruczki będą obchodzić to święto już po raz 11! Jednak nie we wszystkich krajach koty świętują tego samego dnia. W Wielkiej Brytanii dzień kota obchodzony jest 8 sierpnia, a w Stanach Zjednoczonych 29 października. W Polsce od 2010 roku akcję zaczęły wspierać także media, gazety i wydawnictwa. Schroniska dla bezdomnych zwierząt i organizacje pro zwierzęce również nie zapominają o tym wyjątkowym dniu.

Dzień kota - co jeszcze może przynieść ten wyjątkowy dzień?

Z okazji Światowego Dnia Kota organizowane są różne konkursy, akcje i zbiórki dla samotnych i szukających schronienia kotów. W przedszkolach i szkołach tego dnia, można usłyszeć wiele cennych słów na temat kotów. Organizowane są także różne zajęcia i zabawy edukacyjne, które mogą dostarczyć maluchom nowych informacji, a także zachęcić do posiadania małego zwierzątka.

Jaki jest cel powstania Światowego Dnia Kota?

Dzień Kota ma na celu pokazać i przypomnieć ludziom jak ważną role w życiu odgrywają puszyści przyjaciele i jak cenny jest kontakt z nimi. Szczególnie dla małych dzieci, ponieważ uczy ich odpowiedzialności, empatii i systematyczności. Święto Kota ukazuję również trudną sytuacją, w jakiej znajdują się polskie bezdomne koty, które głodują i cierpią w samotności. W Polsce jest kilkanaście tysięcy bezdomnych kotów! Warto pokazać im wsparcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE