Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka w domu?

2014-02-10 14:52

Twój pies nie miał do tej pory konkurencji? Pozwalałaś mu na wiele i rozpieszczałaś, a teraz martwisz się, jak się zachowa, kiedy w domu pojawi się niemowlę? Specjaliści twierdzą, że nic złego się nie wydarzy, jeśli odpowiednio przygotujesz psa na pojawienie się dziecka.

Pojawienie się noworodka w domu, w którym do tej pory nie było dzieci, może być dla twojego psa dużym zaskoczeniem. Dlatego – jeśli nie chcesz, by twój pupil traktował maleństwo jak potencjalnego rywala i zagrożenie – powinnaś zanim jeszcze dziecko pojawi się w domu, przygotować go na przyjecie niemowlęcia. Bez względu na to, jakie nastawienie ma twój pies do innych ludzi, tzn. czy jest przyjacielski czy raczej nieufny, zawsze należy go przygotować na zmiany związane z pojawieniem się noworodka. Wystarczy wpoić mu kilka istotnych zasad, a w przyszłości nie powinnaś mieć problemów z niesfornym i zazdrosnym psem.
Zobacz, co w studiu "Dzień Dobry TVN" powiedziała na ten temat  Aneta Awtoniuk, terapeutka zachowań psów.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE