Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka w domu?

2014-02-10 14:52

Twój pies nie miał do tej pory konkurencji? Pozwalałaś mu na wiele i rozpieszczałaś, a teraz martwisz się, jak się zachowa, kiedy w domu pojawi się niemowlę? Specjaliści twierdzą, że nic złego się nie wydarzy, jeśli odpowiednio przygotujesz psa na pojawienie się dziecka.

pies i dziecko
Autor: _photos.com

Pojawienie się noworodka w domu, w którym do tej pory nie było dzieci, może być dla twojego psa dużym zaskoczeniem. Dlatego – jeśli nie chcesz, by twój pupil traktował maleństwo jak potencjalnego rywala i zagrożenie – powinnaś zanim jeszcze dziecko pojawi się w domu, przygotować go na przyjecie niemowlęcia. Bez względu na to, jakie nastawienie ma twój pies do innych ludzi, tzn. czy jest przyjacielski czy raczej nieufny, zawsze należy go przygotować na zmiany związane z pojawieniem się noworodka. Wystarczy wpoić mu kilka istotnych zasad, a w przyszłości nie powinnaś mieć problemów z niesfornym i zazdrosnym psem.
Zobacz, co w studiu "Dzień Dobry TVN" powiedziała na ten temat  Aneta Awtoniuk, terapeutka zachowań psów.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza