Jak zabezpieczyć psa czy kota przed kleszczami

2020-05-18 3:31 Materiał sponsorowany
Chroń swojego pupila w trakcie wakacyjnego urlopu
Autor: Thinkstockphotos.com

Ochrona przeciwpasożytnicza to obowiązek każdego właściciela psa czy kota. Znaczny wzrost ocieplenia skutkuje wzmożoną aktywnością insektów, w tym niestety tych pasożytujących zarówno na nas jak i naszych pupilach. W naszej strefie klimatycznej najbardziej dokuczliwe są kleszcze - i choć nie wszystkie przenoszą choroby, to przez ekspertów uznawane są za jedne z najniebezpieczniejszych.

Spis treści

  1. Preparaty naturalne
  2. Preparaty działające w oparciu o zjawiska fizyczne
  3. Produkty biobójcze
  4. Produkty lecznicze weterynaryjne o kategorii dostępności OTC
Chroń swojego pupila w trakcie wakacyjnego urlopu
Autor: Thinkstockphotos.com

Właśnie dlatego z początkiem wiosny powinniśmy zabezpieczyć nasze zwierzęta przed infekcją wspomnianymi pasożytami.  Firma Beaphar w swojej ofercie posiada preparaty należące do czterech grup: preparaty naturalne, preparaty działające w oparciu o zjawiska fizyczne, produkty lecznicze weterynaryjne oraz preparaty biobójcze.

Preparaty naturalne

Do preparatów naturalnych zaliczamy przede wszystkim obroże dla psa i kota. Obroże BEA zawierają aromatyczną kompozycję naturalnych olejków między innymi linalol, która jest wyjątkowo nieatrakcyjna dla pasożytów takich jak kleszcze i pchły.

Obroże pozostawiają świeży, ziołowy zapach co dodatkowo korzystnie wpływa na otoczenie nasze i naszych zwierząt. Produkty wykazują również działanie łagodzące na podrażnioną skórę, ograniczają świąd i drapanie się. Zalecamy używanie obroży od 3 miesiąca życia.

Obroża Bea
Autor: materiały prasowe

Preparaty działające w oparciu o zjawiska fizyczne

Do tej grupy zaliczamy linię Vermicon. Jest to linia produktów, która zadowoli zarówno zwolenników naturalnych środków przeciwpasożytniczych jak i przeciwników środków biobójczych. W skład linii Vermicon wchodzą: Krople dla psa lub kota, szampon dla psa lub kota oraz spray dla psa i kota.

Substancją czynną preparatów jest dimetikon, który w sposób czysto fizyczny unieruchamia kleszcze i inne pasożyty. Tworzy on powłokę ochronną, działającą niczym „lepka pułapka”, fizycznie uniemożliwia poruszanie odnóżami co doprowadza do unieruchomienia wszelkich intruzów. Dimetikon działa na pchły i kleszcze we wszystkich stadiach ich życia. Jako nieliczni w Polsce firma Beaphar oferuje szampon dla psów lub kotów, który można łączyć z kroplami oraz spray, który można stosować zarówno na zwierzętach jak i w ich najbliższym otoczeniu.  Vermicon jest bezpieczny dla zwierząt, ponieważ nie zawiera żadnych chemicznych środków owadobójczych. W przypadku kropli jedna aplikacja zabezpiecza do 4 tygodni. Spray należy stosować u zwierząt powyżej 12 tygodnia życia. Zabieg opryskania należy powtarzać co 3-4 tygodnie oraz po każdej kąpieli.

Linia Vermicon
Autor: materiały prasowe

Produkty biobójcze

Zaliczamy do nich obrożę Permecta. Permecta eliminuje kleszcze i pchły oraz niweluje możliwość zarażenia chorobami przenoszonymi przez pchły i kleszcze. Produkt jest łatwy i bezpieczny w stosowaniu oraz przede wszystkim wodoodporny.  Obroża na bazie Permetryny oraz Geraniolu skutecznie zabija i eliminuje pasożyty.

Powyższe preparaty są skutecznymi i sprawdzonymi środkami do walki z kleszczami i pchłami. Zostały one dokładnie sprawdzone przez naszych pracowników oraz klientów.

Należy pamiętać iż odpowiednia profilaktyka, która ma zapobiegać inwazjom pasożytniczym jest zarazem najtańszą, najlepszą i najbezpieczniejszą metodą leczenia.

Permecta
Autor: materiały prasowe

Produkty lecznicze weterynaryjne o kategorii dostępności OTC

Do tej grupy zaliczamy krople Spot-On, Fiprotec Spray oraz nowość obroża Canishield w rozm. S/M dla psów małych i średnich (50cm) oraz L dla psów dużych (70cm) W naszej ofercie w linii Fiprotec znajdują się krople dla kota oraz krople dla psów w czterech objętościach: S, M, L oraz XL. Dzięki fipronilowi, czyli organicznemu związkowi chemicznemu, pochodnej fenylopirazolu, nasz produkt skutecznie chroni nawet najwrażliwsze zwierzęta z alergicznym pchlim zapaleniem skóry. Należy również wspomnieć, że skutecznie likwiduje pchły przed złożeniem jaj oraz kleszcze zanim mogłyby stać się źródłem zakażenia.

Fiprotec
Autor: materiały prasowe

W sierpniu 2019 roku grupa produktów leczniczych weterynaryjnych powiększyła się o obrożę Canishield. Składnikiem aktywnym produktu jest deltametryna należąca do grupy pyretroidów II generacji. Lek jest doskonałym środkiem w walce z zakażeniami kleszczami, a skuteczność preparatu wynosi aż 6 miesięcy.

Canishield with icon
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza