Wiek psa - jak przeliczyć psie lata na ludzkie?

2018-03-28 14:24
wiek psa
Autor: thinkstockphotos.com

Wiek psa często zastanawia właścicieli czworonogów, którzy głowią się, jak przeliczyć psie lata na ludzkie. Skorzystaj z naszego przelicznika i zobacz, jak obliczyć wiek psa!

Jak obliczyć wiek psa?

Każdy właściciel psa prędzej czy później zastanowi się nad wiekiem swojego czworonożnego przyjaciela. Obliczenie wieku psa umożliwia oszacowanie stanu zdrowia pupila i pomaga lepiej zadbać o jego kondycję. 

Roczny piesek jest na takim samym etapie rozwoju co 15-letni człowiek. Wiek psa zależy od jego wielkości. Przyjęło się, że czworonogi osiągają wiek geriatryczny, mając 8 lat w przypadku ras dużych oraz 11 lat w przypadku małych psów.

W ustaleniu wieku psa pomoże też stan siwych włosów i uzębienia. U psów w wieku 7 lat są widać już zmiany na kłach oraz siekaczach, a ok. 11. roku życia życia zaczynają wypadać zęby. 

Zobacz też:

Imiona dla psa - propozycje imion dla psów

Pies dla alergika

Psie lata a ludzkie –  przelicznik

wiek psa
Autor: Redakcja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020
KOMENTARZE