Wiek psa - jak przeliczyć psie lata na ludzkie?

2018-03-28 14:24
wiek psa
Autor: thinkstockphotos.com

Wiek psa często zastanawia właścicieli czworonogów, którzy głowią się, jak przeliczyć psie lata na ludzkie. Skorzystaj z naszego przelicznika i zobacz, jak obliczyć wiek psa!

Jak obliczyć wiek psa?

Każdy właściciel psa prędzej czy później zastanowi się nad wiekiem swojego czworonożnego przyjaciela. Obliczenie wieku psa umożliwia oszacowanie stanu zdrowia pupila i pomaga lepiej zadbać o jego kondycję. 

Roczny piesek jest na takim samym etapie rozwoju co 15-letni człowiek. Wiek psa zależy od jego wielkości. Przyjęło się, że czworonogi osiągają wiek geriatryczny, mając 8 lat w przypadku ras dużych oraz 11 lat w przypadku małych psów.

W ustaleniu wieku psa pomoże też stan siwych włosów i uzębienia. U psów w wieku 7 lat są widać już zmiany na kłach oraz siekaczach, a ok. 11. roku życia życia zaczynają wypadać zęby. 

Zobacz też:

Imiona dla psa - propozycje imion dla psów

Pies dla alergika

Psie lata a ludzkie –  przelicznik

wiek psa
Autor: Redakcja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19
KOMENTARZE