ZWIERZAK DLA DZIECKA: na co zwrócić uwagę, wybierając pupila dla malucha

2014-06-26 11:22

Nie jest prawdą, że najlepszymi towarzyszami dzieci, jeśli chodzi o zwierzęta, są pies i kot. Szukając zwierzaka dla swojej pociechy, warto rozważyć kupno gryzonia. Zobacz jakie cechy mają poszczególne gatunki gryzoni i który przypadnie do gustu twojemu dziecku.

gryzon
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Zwierzak dla dziecka: przemyśl dokładnie tę decyzję
  2. Gryzoń też może być idealnym zwierzęciem dla dziecka

Wybierając towarzysza dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na cechy zwierzęcia. Mimo, że należą do jednej grupy, niektóre gryzonie są bardziej ruchliwe, inne spokojniejsze. Jedne z nich uwielbiają być przytulane, inne wolą, kiedy są tylko obiektem obserwowanym. Każdy wymaga zaangażowanie i ciągłej opieki i na to trzeba uczulić dziecko.

Zwierzak dla dziecka: przemyśl dokładnie tę decyzję

Zanim zaproponujecie dziecku posiadanie takiego domowe przyjaciela, dobrze przemyślcie swoją decyzję i porozmawiajcie o tym z dzieckiem. Zwierzę to nie jest zabawka! Trzeba to także uświadomić dziecku.

Gryzoń też może być idealnym zwierzęciem dla dziecka

Mitem jest, że z tego typu zwierzakami nie da się nawiązać kontaktu. Gryzonie potrafią być bardzo wdzięcznymi pupilami. Co ciekawe, niektóre z nich możemy nauczyć reagować na swoje imię.

Fokus tv
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza