ZWIERZAK DLA DZIECKA: psa trzeba przygotować do narodzin dziecka [FILM]

2014-09-01 12:33

Gdy w domu pojawia się dziecko, pies może być bardzo zazdrosny. Właściciele tracą nim bowiem zainteresowanie i skupiają swoją uwagę na dziecku. Żeby tego uniknąć, należy wcześniej przygotować psa do narodzin dziecka.

ZWIERZAK DLA DZIECKA: psa trzeba przygotować do narodzin dziecka [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Pies musi być odpowiednio przygotowany do narodzin dziecka

Pojawienie się nowego członka rodziny w domu to wielkie wydarzenie zarówno dla rodziców, jak i...zwierząt. Wszystkie zwierzęta, które wcześniej skupiały uwagę swoich właścicieli mogą poczuć się odrzucone, odtrącone i bardzo zazdrosne. Właśnie dlatego należy odpowiednio przygotować pupila do tego wydarzenia.

– Kiedy pojawia się dziecko, często zdarza się, że uwaga właścicieli psa kierowana jest bardziej na dziecko niż na psa. W związku z tym pies kojarzy sobie pojawienie się dziecka z deficytami, które go nagle spotkały – powiedziała Aneta Awtoniuk, behawiorystka, trenerka psów ze Szkoły dla Psów Azorres, agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

ZWIERZAK DLA DZIECKA: 10 powodów, dla których dziecko powinno mieć zwierzątko >>

Zwierzak dla dziecka: jak przygotować psa na nowego członka rodziny?

Zanim w domu pojawi się dziecko, należy przygotować psa do zmian. Z dnia na dzień trzeba poświęcać mu coraz mniej czasu i uwagi, żeby później drastycznie nie odczuł różnicy. Ważna jest zmiana przyzwyczajeń oraz odpowiedni podział przestrzeni domowej.

W czasie ciąży należy np. zakazać psu wchodzenia do pokoju, który będzie przeznaczony dla dziecka. Już wtedy musi się nauczyć, że ta przestrzeń nie należy do niego. Warto też zapoznać psa z zapachem dziecka, przynosząc ze szpitala śpioszki. Gdy pies zacznie je wąchać, warto wtedy głaskać psa i czule do niego przemawiać, żeby ten zapach dobrze mu się kojarzył.

ZWIERZAK DLA DZIECKA: na co zwrócić uwagę, wybierając pupila dla malucha >>

Neewseria. Agencja informacyjna