ZWIERZAK DLA DZIECKA: psa trzeba przygotować do narodzin dziecka [FILM]

2014-09-01 12:33 Kinga Molenda
ZWIERZAK DLA DZIECKA: psa trzeba przygotować do narodzin dziecka [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Pies musi być odpowiednio przygotowany do narodzin dziecka

Gdy w domu pojawia się dziecko, pies może być bardzo zazdrosny. Właściciele tracą nim bowiem zainteresowanie i skupiają swoją uwagę na dziecku. Żeby tego uniknąć, należy wcześniej przygotować psa do narodzin dziecka.

Pojawienie się nowego członka rodziny w domu to wielkie wydarzenie zarówno dla rodziców, jak i...zwierząt. Wszystkie zwierzęta, które wcześniej skupiały uwagę swoich właścicieli mogą poczuć się odrzucone, odtrącone i bardzo zazdrosne. Właśnie dlatego należy odpowiednio przygotować pupila do tego wydarzenia.

– Kiedy pojawia się dziecko, często zdarza się, że uwaga właścicieli psa kierowana jest bardziej na dziecko niż na psa. W związku z tym pies kojarzy sobie pojawienie się dziecka z deficytami, które go nagle spotkały – powiedziała Aneta Awtoniuk, behawiorystka, trenerka psów ze Szkoły dla Psów Azorres, agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

ZWIERZAK DLA DZIECKA: 10 powodów, dla których dziecko powinno mieć zwierzątko >>

Zwierzak dla dziecka: jak przygotować psa na nowego członka rodziny?

Zanim w domu pojawi się dziecko, należy przygotować psa do zmian. Z dnia na dzień trzeba poświęcać mu coraz mniej czasu i uwagi, żeby później drastycznie nie odczuł różnicy. Ważna jest zmiana przyzwyczajeń oraz odpowiedni podział przestrzeni domowej.

W czasie ciąży należy np. zakazać psu wchodzenia do pokoju, który będzie przeznaczony dla dziecka. Już wtedy musi się nauczyć, że ta przestrzeń nie należy do niego. Warto też zapoznać psa z zapachem dziecka, przynosząc ze szpitala śpioszki. Gdy pies zacznie je wąchać, warto wtedy głaskać psa i czule do niego przemawiać, żeby ten zapach dobrze mu się kojarzył.

ZWIERZAK DLA DZIECKA: na co zwrócić uwagę, wybierając pupila dla malucha >>

Neewseria. Agencja informacyjna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE