ZWIERZĘ DOMOWE uczy dziecko empatii i... wegetarianizmu?

Zwierzę dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Zwierzę domowe uczy dziecko empatii.

Amerykańscy naukowcy wykazali, że dzieci, które od małego troszczą się o domowe zwierzęta, wykazują więcej empatii w stosunku do mniejszych stworzeń oraz... częściej zostają wegetarianami.

Naukowcy z Bellarmine University przeprowadzili badanie na 273 osobach. Zapytali ich najpierw, czy spożywają mięso czy są wegetarianami, a później sprawdzili, czy w dzieciństwie posiadali zwierzęta domowe.

ZWIERZAK DLA DZIECKA: na co zwrócić uwagę, wybierając pupila dla malucha? >>

Badacze chcieli w ten sposób się przekonać, czy poziom empatii wobec zwierząt jest zależny od faktu posiadania zwierzątka w dzieciństwie.

Wyniki pokazały, że te osoby, które odczuwały bliską więź ze swoimi pupilami, rzadziej sięgały po pokarmy mięsne. Jeśli je spożywały w ograniczonym stopniu, starały się nie myśleć, skąd pochodzi to mięso. - Kiedy odczuwa się empatię do zwierząt, ciężej je zjeść - mówi prof. psychologii Hank Rothgerber, autor badań.

Wegetarianizm u dzieci. Czy dziecko może NIE JEŚĆ MIĘSA? >>

Zakup zwierzęcia domowego warto jednak dokładnie przemyśleć. Dziecko może znudzić się kotkiem czy psem już po kilku dniach, a obowiązki domowe ktoś będzie musiał wykonywać. Zanim więc zdecydujecie się na zrobienie dziecku takiej przyjemności, sprawdźcie, czy to nie jest chwilowy kaprys.

Dobrym sposobem są... aplikacje na tablety, w których trzeba codziennie karmić, pielęgnować i wyprowadzać zwierzątko. Jeśli dziecko robi to systematycznie i po dłuższym czasie dalej ma ochotę mieć pupila, można rozważyć zakup.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE