Zrób to sama: myjka frotte dla dziecka [GALERIA]

2015-02-04 21:16

Myjka frotte jest niezastąpiona podczas mycia delikatnej skóry dziecka. Tę miękką tkaninę znajdziesz w wielu sklepach i w prosty sposób możesz nadać jej kształt śmiesznego zwierzaka, który umili twojemu maluchowi kąpiel. 

Myjka frotte to wspaniały prezent dla każdego dziecka. Co więcej, uszycie kąpielowej rękawicy nie wymaga wielkich umiejętności krawieckich – wystarczy tylko wykroić i połączyć ze sobą dwa prostokąty materiału. Jest nim oczywiście frotte, które możesz kupić w sklepie lub wyciąć z kolorowego ręcznika. Ozdobienie myjki, czyli dodanie wzoru tworzącego pyszczek zwierzęcia, również nie będzie trudne. Wystarczy prosty haft i aplikacja. A wzór? Pyszczek większości zwierząt można uprościć i „poskładać” z podstawowych figur geometrycznych. 

>> Zrób to sama: jak uszyć literki na ścianę? >>

Myjka frotte: zalety

Myjka frotte bardzo dobrze traktuje skórę dziecka - ta delikatna tkanina nie działa na nią podrażniająco. Co więcej, myjka frotte wyróżnia się dużą chłonnością. Nie bez przyczyny to z tego rodzaju tkaniny najczęściej produkuje się ręczniki. Wszystko dzięki pętelkowej strukturze, która wyróżnia frotte od innego rodzaju materiałów. Warto też dodać, że myjka frotte jest grubsza niż podobne produkty wykonane z innych tkanin. Dzięki temu świetnie izoluje ciepło. Powietrze zatrzymywane we włóknach frotte stanowi doskonałą izolację termiczną. Dlatego myjka frotte, podobnie jak np. szlafrok, będzie sprawiała dziecku przyjemność w dotyku. Kolejną zaletą tego rodzaju myjki jest fakt, że nie traci ona swoich kształtów, nie gniecie się. Dziecko może ją wywracać na każdą stronę, a i tak nie będzie tego po niej widać - szybko wróci do swojej pierwotnej formy. 

Możesz wybrać dowolny kolor tkaniny, z której później stworzysz myjkę frotte dla swojego malucha. To, że myjka frotte ma kształt małpki sprawi, że dziecko tym chętniej będzie się poddawało kąpieli. Dodajmy, że myjka ma formę rękawicy, co znacznie ułatwia jej użytkowanie. Bez problemu możesz myć dziecko za pomocą myjki frotte codziennie, ale pamiętaj o jej systematycznym czyszczeniu. Myjkę frotte najlepiej prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza, bez użycia płynów zmiękczających, które mogłyby osłabić jej chłonne właściwości.

Życzymy powodzenia w wykonywaniu myjki frotte i udanych kąpieli z dzieckiem!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza