Jak uchronić dziecko przed pedofilem? [FILM]

2014-08-29 18:37

Każde dziecko jest narażone na niebezpieczeństwo i może mieć do czynienia z pedofilem. Jak ochronić swoją pociechę przed zagrożeniem? W jaki sposób uświadomić dziecko i uczulić na określone zachowania?

Jak uchronić dziecko przed pedofilem? [FILM]
Autor: _photos.com Aby uchronić dziecko przed pedofilem, należy dużo z nim rozmawiać o niebezpiecznych sytuacjach i uczulać na pewne określone zachowania.

Każdy rodzic pragnie chronić swoje dziecko przed wszelkimi zagrożeniami. Do nich należy pedofilia, na którą szczególnie należy dziecko uczulać. Istnieje szansa, by ochronić swoje dziecko przed pedofilem, tylko jak to zrobić?

EDUKACJA SEKSUALNA: akcja "Stop pedofilii" walczy z edukacją seksualną i szkodzi dzieciom? >>

Jak chronić dziecko przed pedofilią?

Najważniejsze są rozmowy z dzieckiem. Należy uczulać dziecko na nieodpowiednie zachowania czy propozycje. Dziecko musi wiedzieć, że jeśli tylko czuje się niepewnie w danej sytuacji, to ma prawo nie zgadzać się na to.

O tym, jak chronić dziecko przed pedofilem, opowiedziała Anna Resler, psycholog dziecięcy, w programie "Pytanie na śniadanie".

- Taki repertuar rozmów z rodzicem, ale też podawanie przykładów, jakie to mogą być sytuacje, co osoba może proponować, co osoba może oczekiwać od dziecka i to, co jest ok, na co rodzic się zgadza, ale też takie zachowania, które też mogą dziecko spotkać i które nie są właściwe i wtedy dziecko ma prawo odmówić. Dosyć często uczymy dziecko, że to dorośli mówią i mają racje, że to dorośli wydają polecenia i dziecko ma się dostosować (...) Tutaj ważne jest, żeby powiedzieć dziecku, że są takie sytuacje, jeżeli odczuwa lęk, niepewność, obawę, smutek czy jest zakłopotane, to jest sytuacja, kiedy nalezy szybciutko znaleźć mamę czy tatę i zapytać, co zrobić z taką sytuacją - wyjaśniła psycholog.

Jak uchronić dziecko przed pedofilią w sieci? >>

TVP/x-news