PAMIĄTKI Z DZIECIŃSTWA. Co warto zachować dla dziecka? 5 pomysłów

Pamiątki z dzieciństwa
Autor: thinkstockphotos.com Ulubione książeczki czy zabawki to wspaniałe pamiątki z dzieciństwa!

Czy warto przechowywać dla dzieci pamiątki z dzieciństwa? Oczywiście, będą nam kiedyś za to po stokroć wdzięczne! Co warto zachować na pamiątkę?

Chyba każdy z nas chciałby teraz zobaczyć jakieś pamiątki ze swojego dzieciństwa. Zdjęcia to za mało - tęsknimy za rzeczami, które mogą fizycznie nas przenieść w dawne czasy, w których o nic nie musieliśmy się troszczyć. Chcielibyśmy jeszcze raz dotknąć ulubionych zabawek, przenieść się do czasów przedszkola czy spędzić letnie wakacje u babci na wsi, w czasie których szczytem szcześcia było dla nas zjedzenie samodzielnie uzbieranych malin.

Gromadzenie pamiątek z dzieciństwa dla dziecka to świetny pomysł. Najlepiej robić to w ukryciu i gdy dziecko dorośnie sprawić mu niespodziankę, wyciągając kosz z przygotowanymi dla niego rzeczami. Co warto gromadzić na przyszłość?

Pamiątki z dzieciństwa: ukochane ubranie

Każde dziecko ma swoje ulubione ubranie. Dziewczynki nie mogą się rozstać z upodobanymi przez siebie sukienkami, chłopcy z kolei z bluzami czy spodniami. Jeśli maluchowi ciężko jest zaakceptować, że wyrósł z tej rzeczy, zachowaj ją i zrób z niej pierwszą pamiątkę z dzieciństwa. Nic nie wzbudzi takiego uśmiechu u nastolatka jak ukochana sukienka czy bluza z dzieciństwa!

Pamiątki z dzieciństwa: własne rysunki

Rysunki to wspaniała pamiątka z dzieciństwa. Nie warto jednak przechowywać wszystkich - w końcu dzieci rysują tak często, że zatrzymanie wszystkich dzieł pewnie byłoby zwyczajnie niemożliwe. Warto dokonywać selekcji i zachowywać te rysunki, które są najbardziej udane albo zabawne.

Pamiatki z dzieciństwa: ulubiona zabawka

Lalka bez oka, miś z oderwanym uchem, samochód, który dawno nie jeździ - dla wielu ludzi to rzeczy nadające się do wyrzucenia, a dla twojego dziecka najmilsze zabawki. Nie rób mu przykrości i nie pozbywaj się ich z domu. Jeśli dziecko przestanie się już nimi bawić, po prostu dołóż je do kosza z pamiątkami z dzieciństwa. W przyszłości będziecie mieli kupę śmiechu, wyjmując z niego te zepsute zabawki.

Pamiątki z dzieciństwa: komiksy lub książeczki

Tak jak dzieci mają ukochane zabawki, tak też mają książeczki i komiksy. Nie oddawaj ich innym dzieciom w rodzinie, tylko zachowaj jako pamiątki z dzieciństwa. Taka książeczka wywoła u nastolatka masę przyjemnych wspomnień. I kto wie, czy nie będzie chciał do niej wrócić i na nowo zagłębić się w przygody swoich ulubionych bohaterów?

Pamiątki z dzieciństwa: blog z aktywnościami dziecka!

Blogi to doskonała pamiątka z dzieciństwa. Możecie na nich zamieszczać nie tylko zdjęcia swoich pociech, ale również na bieżąco notować, jakie przytrafiły wam się zabawne sytuacje, co śmiesznego powiedziało dziecko itd. W przyszłości dziecko chętnie to przeczyta - może z nutką wstydu, może rozbawienia, ale na pewno z uśmiechem! Blog możecie założyć w serwisie SMYKI.PL

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE