PAMIĄTKI Z DZIECIŃSTWA. Co warto zachować dla dziecka? 5 pomysłów

2021-04-22 15:13

Czy warto przechowywać dla dzieci pamiątki z dzieciństwa? Oczywiście, będą nam kiedyś za to po stokroć wdzięczne! Co warto zachować na pamiątkę?

Pamiątki z dzieciństwa
Autor: thinkstockphotos.com Ulubione książeczki czy zabawki to wspaniałe pamiątki z dzieciństwa!

Chyba każdy z nas chciałby teraz zobaczyć jakieś pamiątki ze swojego dzieciństwa. Zdjęcia to czasem za mało - tęsknimy za rzeczami, które mogą fizycznie nas przenieść w dawne czasy, w których o nic nie musieliśmy się troszczyć. Chcielibyśmy jeszcze raz dotknąć ulubionych zabawek, przenieść się do czasów przedszkola czy spędzić letnie wakacje u babci na wsi, w czasie których szczytem szczęścia było dla nas zjedzenie samodzielnie uzbieranych malin.

Gromadzenie pamiątek z dzieciństwa dla dziecka to świetny pomysł. Najlepiej robić to w ukryciu i gdy dziecko dorośnie sprawić mu niespodziankę, wyciągając kosz z przygotowanymi dla niego rzeczami. Co warto gromadzić na przyszłość?

Spis treści

  1. Ulubione ubranie z dzieciństwa
  2. Pierwsze rysunki
  3. Ulubiona zabawka z dzieciństwa
  4. Dziecięce komiksy lub książeczki
  5. Blog z aktywnościami dziecka

Ulubione ubranie z dzieciństwa

Każde dziecko ma swoje ulubione ubranie. Dziewczynki nie mogą się rozstać z upodobanymi przez siebie sukienkami, chłopcy z kolei z bluzami czy spodniami. Jeśli maluchowi ciężko jest zaakceptować, że wyrósł z tej rzeczy, zachowaj ją i zrób z niej pierwszą pamiątkę z dzieciństwa. Nic nie wzbudzi takiego uśmiechu u nastolatka jak ukochana sukienka czy bluza z dzieciństwa!

Pierwsze rysunki

Rysunki to wspaniała pamiątka z dzieciństwa. Nie warto jednak przechowywać wszystkich - w końcu dzieci rysują tak często, że zatrzymanie wszystkich dzieł pewnie byłoby zwyczajnie niemożliwe. Warto dokonywać selekcji i zachowywać te rysunki, które są najbardziej udane albo zabawne.

Czytaj także: Jak interpretować rysunki dziecka? Czy rysunki dziecka odzwierciedlają jego emocje?

Ulubiona zabawka z dzieciństwa

Lalka bez oka, miś z oderwanym uchem, samochód, który dawno nie jeździ - dla wielu ludzi to rzeczy nadające się do wyrzucenia, a dla twojego dziecka to najmilsze zabawki. Nie rób mu przykrości i nie pozbywaj się ich z domu. Jeśli dziecko przestanie się już nimi bawić, po prostu dołóż je do kosza z pamiątkami z dzieciństwa. W przyszłości będziecie mieli kupę śmiechu, wyjmując z niego te zepsute zabawki.

Dziecięce komiksy lub książeczki

Tak jak dzieci mają ukochane zabawki, tak też mają książeczki i komiksy. Nie oddawaj ich innym dzieciom w rodzinie, tylko zachowaj jako pamiątki z dzieciństwa. Taka książeczka wywoła u nastolatka masę przyjemnych wspomnień. I kto wie, czy nie będzie chciał do niej wrócić i na nowo zagłębić się w przygody swoich ulubionych bohaterów?

Czytaj także: Książeczki dla niemowlaka - jaką pierwszą książkę wybrać?

Blog z aktywnościami dziecka

Blogi to doskonała pamiątka z dzieciństwa. Możecie na nich zamieszczać nie tylko zdjęcia swoich pociech, ale również na bieżąco notować, jakie przytrafiły wam się zabawne sytuacje, co śmiesznego powiedziało dziecko itd. W przyszłości dziecko chętnie to przeczyta - może z nutką wstydu, może rozbawienia, ale na pewno z uśmiechem!

Czytaj także: Jak wychować szczęśliwe dziecko? Sprawdź, co radzi psycholog

Sharenting, czyli zdjęcia naszych dzieci w sieci

M jak mama - Dlaczego warto śpiewać dziecku kołysanki?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza