5 najbardziej irytujących zdań wypowiadanych przez dzieci. Znasz je?

2021-08-24 14:46

Są słowa, których dzieci uwielbiają nadużywać. Sformułowania, których uczą się od innych, albo takie, które są odzwierciedleniem ich stanu emocjonalnego. Znasz te zdania? Ciebie też doprowadzają do szału? Oto najbardziej irytujące zdania wypowiadane przez dzieci.

5 najbardziej irytujących zdań wypowiadanych przez dzieci
Autor: Getty images 5 najbardziej irytujących zdań wypowiadanych przez dzieci

Każdy rodzic powie, że najbardziej irytujące są te dziecięce teksty, którym daleko jest do uprzejmości. Są na tyle niegrzeczne i nietaktowne, że potrafią nawet zaboleć. Dzieci zazwyczaj nie rozumieją, co złego jest w tym, co mówią. Zależy im jedynie na jasnym formułowaniu swoich potrzeb i myśli.

Świadomość, że można to robić w bardziej kulturalny sposób, przyjdzie z czasem. Wiele zależy od tego, jak będą reagować na takie sytuacje rodzice. Jeśli ich reakcje będą prawidłowe, a przede wszystkim będą cierpliwie i konsekwentnie je powtarzać, jest duża szansa, że dziecko zrozumie swoje nietaktowne zachowanie i za którymś kolejnym razem swoje odczucia wyrazi innymi słowami.

Oto najbardziej irytujące teksty małych dzieci, które doprowadzają do szału każdego rodzica.

Czytaj również: Krzyczysz na dziecko? Sprawdź, jak tego nie robić?

Czego nigdy nie wolno mówić dziecku? 7 zdań, których dziecko nie powinno usłyszeć!

Histeria u dziecka: jak reagować? [5 sprawdzonych sposobów]

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza